Naujienų srautas

Veidai2017.03.25 14:45

Pagerbdami Žemę, miestai ir paminklai užgesins šviesas

BNS 2017.03.25 14:45

Nuo Sidnėjaus iki Niujorko miestai, svarbiausi pastatai ir paminklai šeštadienį užgesins savo šviesas, pademonstruodami solidarumą prieš žmonijos sukeltas grėsmes planetai.

Šiemet vyks jau dešimtoji Žemės valanda, kuria siekiama skleisti informaciją apie pasaulinį atšilimą, nulemtą anglies, naftos ir dujų deginimo automobiliams ir jėgainėms varyti.

Nuo 2007 m., kai Sidnėjuje buvo surengta pirmoji Žemės valanda, buvo imtasi didelių darbų sudėtingai Žemės padėčiai akcentuoti, teigia renginį organizuojantis Pasaulio gamtos fondas (WWF).

Žemės valanda, jos koordinatoriaus Siddartho Daso teigimu, turi parodyti, kad „kiekvienas asmuo gali padėti ir atversti puslapį link tvarios ir klimato kaitai atsparios ateities mums visiems“.

Sekant saulėlydžio maršrutu aplink pasaulį, šeštadienio renginiai (tarp 20 val. 30 min. ir 21 val. 30 min. vietos laiku) prasidės šviesų užgesinimu Sidnėjaus operos rūmuose ir pajudės į vakarus link Azijos, Afrikos, Europos ir abiejų Amerikos žemynų.

Akcijos metu tamsoje valandai paskęs daugybė svarbių pastatų ir paminklų, tarp jų – dangoraižis „Empire State Building“, Kremlius, Didysis Benas, Pizos bokštas, Eifelio bokštas ir Egipto piramidės.

Lisabonoje vyks koncertas žvakių šviesoje, Singapūre bus surengtos „anglies dioksido požiūriu neutralios lenktynės“, o Tanzanijoje planuojama medžių sodinimo ceremonija.

Prisijungti kviečiami ir gyventojai bei verslo atstovai, o žmonės šią akciją gali paremti ir socialiniame tinkle „Facebook“.

Pernai jau trečius metus iš eilės mokslininkai užfiksavo aukščiausią šių laikų temperatūrą Žemėje.

2015 m. Paryžiuje šalys susitarė pasaulinį atšilimą apriboti dviem laipsniais pagal Celsijų, palyginti su ikiindustrinio laikotarpio temperatūromis.

Daugelio mokslininkų teigimu, su tokiu lygiu žmonija dar gali išvengti blogiausių klimato pasekmių kalbant apie kylantį jūros lygį, smarkėjančias sausras, potvynius ir audras.

„Besikeičiantis klimatas – matomas įrodymas, kad mūsų veiksmai gali turėti poveikį, – sakė S. Dasas. – Mūsų reikalas užtikrinti, kad mūsų daromas poveikis padėtų pagerinti aplinkinių gyvenimus, dabar ir ateityje“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi