Veidai

2017.03.29 15:06

Rusija „Eurovizijoje“ dalyvauti net neplanavo?

LRT.lt2017.03.29 15:06

Iki „Eurovizijos" dainų konkurso likus kiek daugiau nei mėnesiui, Rusijos atstovės Julijos Samoilovos likimas vis dar miglotas – sekmadienį konkurso darbo grupės vadovas Frank-Dieteris Freilingas Vokietijos laikraščiui „Der Tagesspiegel“ pranešė, kad iki šiol Europos transliuotojų sąjunga (EBU) jokio pranešimo iš Ukrainos apie draudimą J. Samoilovai dalyvauti konkurse negavo. Maža to, jis atskleidė, kad Rusijos delegacija vienintelė nedalyvavo privalomose išankstinėse peržiūrose ir nerezervavo apgyvendinimo vietų Kijeve.

F.-D. Freilingas tikina, kad laiko pakeisti sprendimą dėl leidimo J. Samoilovai dalyvauti konkurse dar yra.

„Vis dar neturime jokio oficialaus pranešimo iš Ukrainos valdžios. Prezidentas ir premjeras gali nepaisyti slaptosios tarnybos sprendimo. Žinoma, EBU turi gerbti Ukrainos teisę šioje diskusijoje. Nuo pat pradžių pabrėžėme, kad visi dalyviai turėtų turėti teisę dalyvauti konkurse.

Jei draudimas J. Samoilovai dalyvauti konkurse išliktų, galėtume Rusijai suteikti šansą dalyvauti konkurse nuotoliniu būdu. Tiesa, mūsų siūlymas dėl nuotolinės transliacijos nebuvo priimtas nė vienos pusės“, – kalba darbo grupės vadovas.

Taip pat yra žinoma, kad Ukrainos vicepremjeras Viačeslavas Kyrylenko pakartotinai paprašė Rusijos išsirinkti naują kandidatą, kuris nepažeistų Ukrainos įstatymų ir galėtų dalyvauti konkurse. 

EBU anksčiau siūlė J. Samoilovai dainą atlikti palydovinio ryšio pagalba, ir teigė, kad toks sprendimas atspindi konkurso vertybes ir dvasią ir užtikrintų galimybę visiems 43 dalyviams pasirodyti konkurse, tačiau Rusijos transliuotojas „Pirmasis kanalas“ atsisakė dainininkės J. Samoilovos dalyvavimo „Eurovizijoje“ per atstumą.

„Vis dar laukiame galutinio sprendimo iš Ukrainos valdžios. Jei jie nuspręs palikti draudimą, mes tęsime diskusiją su Rusija ir bandysime ieškoti sprendimų.

Vienas dalykas, kurį mes pastebėjome dar prieš paskelbiant draudimą dalyvauti konkurse yra tai, kad Rusijos delegacija vienintelė nedalyvavo privalomose išankstinėse peržiūrose ir nerezervavo apgyvendinimo vietų. Rusija turi aiškiai apsispręsti dėl dalyvavimo konkurse, lygiai kaip ir mes turime suteikti visas galimybes jiems dalyvvauti“, – teigia F.-D. Freilingas.

LRT.lt portalas primena, kad anksčiau nacionalinis Rusijos kanalas pranešė, jog kitais metais, nepriklausomai nuo to, kur vyks konkursas, Rusijai atstovaus J. Samoilova.

Rusijos televizijos žada boikotuoti dainų konkursą ir nei viena Rusijos televizija šiemet „Eurovizijos“ netransliuos.

Išrinktoji Rusijos atstovė pažeidė Ukrainos įstatymus, nes prieš daugiau nei metus koncertavo aneksuotame Kryme.

Pati atlikėja nelegalų vizitą patvirtino agentūrai AFP. 

Olenos Gitlianskos, Ukrainos saugumo tarnybos atstovės, teigimu, dainininkė į Ukrainą atvykti negalės trejus metus.

Į „juodąjį“ nepageidaujamųjų Ukrainoje sąrašą įtraukta daugiau kaip 140 Rusijos menininkų.