Naujienų srautas

Veidai2017.03.24 08:46

Rusija atsisako EBU pasiūlymo dėl „Eurovizijos“

LRT.lt 2017.03.24 08:46

„Pirmasis kanalas“ atsisakė dainininkės Julijos Samoilovos dalyvavimo „Eurovizijoje“ per atstumą, skelbia lenta.ru.

Apie tai praneša ir RIA NOVOSTI, remdamasi pirmojo kanalo pateikta informacija. 

„Pirmasis kanalas“ pažymi, kad jis veikia atsižvelgdamas į „Eurovizijos“ taisykles, ir parinko konkurso dalyvę, kuri registruota EBU ir kurios dalyvavimas tebegalioja. 

Jokiu pretenzijų EBU dainininkės atžvilgiu neišreiškė. 

„Pirmojo kanalo“ nuomone, pasiūlymas dalyvauti dalininkei per atstumą yra keistas ir Rusija jo atsisako, nes tai „prieštarauja paties renginio prasmei ir taisyklei, pagal kurią dalyvių pasirodymas vyksta „Eurovizijos“ scenoje tiesioginio eterio metu“.

Ukrainos saugumo tarnyba trečiadienį uždraudė Rusijos atstovei trejus metus atvykti į Ukrainą, nes ji 2015 metais yra koncertavusi Rusijos aneksuotame Kryme.

EBU ieško išeities

EBU anksčiau teigė, kad sprendimas dainą atlikti palydovinio ryšio pagalba atspindi konkurso vertybes ir dvasią ir užtikrintų galimybę visiems 43 dalyviams pasirodyti konkurse. 

Tvirtinama, kad tokia išeitis siūloma siekiant kiek įmanoma labiau panaikinti politinį „Eurovizijos“ atspalvį. 

Be to, pareiškime akcentuojama, kad draudimą Rusijos atstovei atvykti vis dar gali pakeisti aukščiausi Ukrainos vadovai.

Vykdantysis „Eurovizijos“ prodiuseris Jonas Ola Sandas tikino, kad ir toliau kalbamasi su Ukrainos valdžia, siekiant suteikti galimybę visiems dalyviams pasirodyti Kijevo scenoje.

„Norėdami, kad konkursas išliktų nepolitiškas, jautėme poreikį rasti sprendimą šiai situacijai“, – sakė jis.

Finansiniai nuostoliai

BNS ketvirtadienį informavo, kad Rusijos televizijos žada boikotuoti dainų konkursą ir nei viena Rusijos televizija šiemet „Eurovizijos“ netransliuos.

Lietuvos delegacijos vadovas Audrius Giržadas ketvirtadienį LRT.lt sakė, kad EBU darys viską, kad neprarastų Rusijos rinkos, nes priešingu atveju tektų grąžinti didelį Rusijos sumokėtą nario mokestį.

Ne mažiau, jo teigimu, čia svarbūs ir įsipareigojimai rėmėjams.

„Rusija – tai didžiulė rinka ir didžiuliai pinigai. Vadinasi, ir tą dalį pinigų, kuriuos rėmėjai skyrė įskaičiuodami Rusijos rinką, EBU taip pat turėtų grąžinti. Lygiai taip pat rėmėjai sugalvojo prekybinių akcijų su „Eurovizijos“ ženklu, tai irgi įskaičiuojama į „Eurovizijos“ biudžetą ir tai EBU turėtų grąžinti“, – aiškino A. Giržadas.

Ukraina: tai – ne mažesnis pažeidimas

Tačiau šis EBU pasiūlymas Ukrainos valdžios teigiamai sutiktas nebuvo.

Ukrainos kultūros ministras Viačeslavas Kirilenka savo „Twitter“ paskyroje paskelbė: „Julijos Samoilovos pasirodymo transliavimas Ukrainos televizijose būtų toks pats Ukrainos įstatymų pažeidimas, kaip ir jos atvykimas į šalį. EBU turėjo apie tai pagalvoti.“

Jo manymu, vienintelė galimybė Rusijai dalyvauti šių metų konkurse – išrinkti naują atstovą.

Kultūros ministras pabrėžė, kad Ukrainoje griežtai draudžiami ne tik šalyje nepageidaujamų asmenų apsilankymai, bet ir laidų, kuriose jie dalyvauja, transliacijos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi