Veidai

2017.03.23 13:01

Rusijos televizija atsisako transliuoti „Euroviziją“, teigia žiniasklaida

BNS, LRT.lt2017.03.23 13:01

Nė vienas Rusijos televizijos kanalas šiemet netransliuos „Eurovizijos“ dainų konkurso, ketvirtadienį pranešė žiniasklaida.

„Iš Rusijos (į „Euroviziją“) niekas šiemet nevažiuos, todėl, kad niekas šiemet šio konkurso (Rusijoje) netransliuos“, – paskelbė Rusijos valstybinės televizijos ir radijo kompanijos (VGTRK) korespondentas per televizijos „Rossija 24“ reportažą, kuris buvo paskelbtas interneto svetainėje vesti.ru.

Pasak korespondento, kitais metais, nepriklausomai nuo to, kur vyks konkursas, Rusijai atstovaus Julija Samoilova.

BNS praneša, kad Kremlius ketvirtadienį išreiškė viltį, jog Ukraina atšauks savo sprendimą neleisti Rusijos atstovei dalyvauti šįmet Kijeve vyksiančiame Eurovizijos dainų konkurse. „Mūsų požiūriu toks sprendimas yra absoliučiai neteisingas; jis apgailėtinas. Ir mes, žinoma, viliamės, kad jis bus peržiūrėtas“, – žurnalistams sakė Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas.

Rusų dainininkė J. Samoilova su daina „Flame Is Burning“ buvo išrinkta atstovauti Rusijai šiemetinėje „Eurovizijoje“ Kijeve. 

Ji gimė 1989 metų balandžio 7 dieną Uchtos mieste, būdama 13 metų tapo 1 grupės invalide – jai diagnozuota Verdingo-Hofmano liga (spinalinė raumenų atrofija), ji yra prikaustyta prie invalido vežimėlio.

Trečiadienį Ukrainos saugumo tarnybos SBU atstovė Olena Gitlianska pranešė, kad tarnyba priėmė sprendimą dėl J. Samoilovos apsilankymų Kryme uždrausti jai trejus metus įvažiuoti į Ukrainos teritoriją.

EBU išreiškė susirūpinimą 

Europos transliuotojų sąjunga (EBU) išreiškė didelį nusivylimą Ukrainos valdžios sprendimu dėl J. Samoilovos. Konkurso organizacinis komitetas nurodė ketinantis siekti, kad dalyvautų visi išrinkti į konkursą.

Ilgametis Lietuvos delegacijos „Eurovizijoje“ vadovas Audrius Giržadas, trečiadienį LRT.lt komentuodamas susidariusią situaciją, sakė, kad toks EBU pareiškimas – suprantamas. 

„Žinoma, kad EBU negali atvirai pasakyti, kad jie labai džiaugiasi, jog Rusijos nebus. Jie tiesiog mandagiai atsako, kad gaila, jog nebus vieno didelio dalyvio, – nepamirškime, kad didelis dalyvis moka ir didelį dalyvio mokestį.

Rusijos atveju tai yra didelė teritorija, parduodama ir rėmėjams. Suprantama, kad EBU, matyt, netenka tam tikrų savo argumentų rėmėjams pristatydama konkurso apimamą teritoriją ir šiuo atveju – tikrai nemažą. Todėl, matyt, jiems ši žinia, kad Rusija konkurse nedalyvaus, nėra labai džiugi“, – sakė A. Giržadas.

Jo teigimu, tai gali turėti įdomių pokyčių balsavimo rezultatuose. 

„Niekam ne paslaptis, kad Rusijos įtaka žiūrovų balsavimui įvairiose šalyse būdavo nemaža, jie stengdavosi užsitikrinti sau gerus rezultatus visais įmanomais būdais“, – kalbėjo Lietuvos delegacijos „Eurovizijoje“ vadovas.

Rusijos užsienio reikalų ministerija Kijevo sprendimą pavadino politiniu ir pažymėjo, kad juo neatsižvelgiama į paprastų žiūrovų interesus. Be to, Maskva nurodė laukianti Vakarų reakcijos.

Tuo tarpu rusų televizijos „Pervyj kanal“ spaudos tarnyba nurodė, kad J. Samoilova galės atstovauti Rusijai 2018 metų „Eurovizijoje“, jeigu Ukraina nepakeis savo sprendimo.

Pati dainininkė mano, kad situacija dėl jos dalyvavimo „Eurovizijoje“ gali pasikeisti, ir toliau rengiasi konkursui.