Naujienų srautas

Veidai2017.03.20 21:31

Chodsko šunys – judrių ir linksmų keturkojų mylėtojams

„Chodsko šuo mažesnis nei vokiečių aviganis, ilgaplaukis, labai judrus ir linksmas. Jis visą laiką šypsosi ir yra patenkintas gyvenimu. Jis visada bendrauja su aplinkiniais ir šeimininku“, – sako Chodsko šunų veisėja Daiva Rimaitytė, šia veisle susižavėjusi prieš aštuonerius metus.

Veislės pavadinimas susijęs su vietove Čekijoje, Chodsku. Duomenys senose knygose, graviūrose ir piešiniuose byloja, kad šie šunys yra žinomi nuo XIII a.

„Buvo žinoma, kad tokie šunys gyveno kalnuose, padėdavo žmonėms ganyti avis, saugoti turtą, juos lydėdavo kelionėse kalnuose. Po pasaulinių karų šių šunų buvo sumažėję ir 1985 m. Čekijoje pradėta veislę atgaivinti“, – apie Chodsko šunų istoriją kalba šunų veisėja D. Rimaitytė.

Entuziastai apvažiavo atokias vietoves kalnuose ieškodami panašių šunų, atitinkančių šios veislės tipą, ir pradėjo juos veisti. Pasak D. Rimaitytės, Chodsko veislės šunys veisiami ilgiau nei 20 metų ir Tarptautinė kinologų federacija (FCI) žada oficialiai pripažinti šią veislę.

„Chodsko šunys yra apie 50 cm ūgio ties ketera. Pagrindinė kūno spalva yra juoda su rudomis dėmėmis, letenėlės – rudos. Šie šunys labiausiai primena ilgaplaukį vokiečių aviganį, nors turi šiek tiek ilgesnį plauką“, – šios veislės ypatumus vardija D. Rimaitytė.

Chodsko šunys – aktyvūs keturkojai. Jiems, kaip ir kitiems tokio temperamento šunims, būtina aktyvi veikla.

Plačiau – laidos „Mūsų gyvūnai“ reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi