Veidai

2017.03.14 10:14

Aukcione parduodamos nematytos A. Hitlerio nuotraukos

ELTA 2017.03.14 10:14

Trečiadienį Anglijos Kento grafystėje vyksiančiame aukcione bus parduodamas „labiau atsipalaidavusio“ Adolfo Hitlerio nuotraukų albumas. Jame puikuojasi dar niekur nematytos nuotraukos, informuoja „Deutsche Welle“.

„A. Hitlerio įvaizdis, ypač jo fotografijos, buvo stipriai kontroliuojami. Jų viešinimui turėjo būti pritarta“, – teigė aukciono namų „C&T Auctions“ konsultantas Timas Harperis.

Anot T. Harperio, aukciono parduodamose fotografijose A. Hitleris atrodo „natūralesnis, labiau atsipalaidavęs, didžioji dalis nuotraukų yra linksmos, ir beveik akivaizdu, kad tuo metu nebūtų buvę pritarta jų viešinimui. Jos itin atviros“.

Albume yra įvairių nuotraukų, pavyzdžiui, jose užfiksuota, kaip A. Hitleris su palyda pravažiuoja pro jam plojančią ir mojuojančią minią, stovi prie grupės vaikų ir šalia svarbiausių nacių partijos narių. Nuotraukas turėjo padaryti asmuo, galėjęs patekti į artimą fiurerio ratą.

Nuotraukų albumą A. Hitlerio bunkeryje 1945 metų balandį surado anglų fotografas Edwardas Deanas ir anglų žurnalistas Richardas Dimbleby.

Nuotraukos šiuo metu priklauso neįvardintam kolekcininkui. Jos gali būti parduotos už daugiau kaip 15 tūkst. svarų sterlingų.