Veidai

2017.03.11 09:04

W. Buffetto portretas: visą gyvenimą taupęs turtuolis dabar aukoja milijardus

Warreną Buffettą milijardierių turtus skaičiuojantys žurnalai paskelbė žmogumi, pernai labiausiai padidinusiu savo kapitalą – jis per 2016-uosius turto vertę padidino 12 milijardų dolerių ir dabar su maždaug 77 milijardais dolerių pasaulyje pagal turtą nusileidžia tik savo bičiuliui Billui Gatesui. Jo turto vertė – 85 milijardai. Anksčiau W. Buffettas turtingiausiu žmogumi buvo net penkiolika metų. 

Abu bičiuliai – ir daugiausiai labdarai atidavę žmonės. B. Gatesas atidavė maždaug 33 milijardus, o W. Buffettas – 25,5 mlrd.. Jo pažadas – Gateso labdaros fondui atiduoti 85 procentus savo turto. W. Buffettas sulaukia dešimčių tūkstančių laiškų, kuriuos prašoma finansinės pagalbos. „Boston Globe“ dienraštis sako turintis šaltinių, tvirtinančių, kad W. Buffettas šiuos įprastus žmonių laiškus skaito ir kartais netgi sutinka paaukoti.

„Kai jau gavau viską, ką turėjau... Daugiau turto man jau neduoda naudos. O pasauliui gali duoti, jeigu bus panaudota tinkamai“, – 2012 metais teigė W. Buffettas.

Bet toks dosnus jis tapo tik senatvėje, kai sulaukė 76-erių. Iki tol, pirmosios žmonos Susan žodžiais tariant, jis skaičiavo kiekvieną dolerį tarsi taškus konkurse. Be reikalo nepirko nei prabangių namų, nei brangenybių.

Daugiau – įraše.