Veidai

2017.03.10 15:07

Užsienio baltistikos studentai Lietuvai siunčia originalų pasveikinimą su Kovo 11-ąja

BNS 2017.03.10 15:07

27 užsienio baltistikos centrų studentai Lietuvai siunčia originalų sveikinimą – vaizdo įrašą su daina „Oi neverk, motušėle“.

Švietimo ir mokslo ministerija praneša, kad ši iniciatyva kilo studentams iš Gruzijos, Ukrainos, Lenkijos, Prancūzijos, Baltarusijos, Rusijos, Kazachstano, kurie baigė intensyvų lietuvių bendrinės kalbos ir kirčiavimo įvadinį kursą. Beveik 10 minučių trukmės sveikinime vaizdo įrašų svetainėje „Youtube“ studentai kreipiasi į Lietuvą ir lietuviškai, ir savo gimtosiomis kalbomis.

Studentai dar keturis mėnesius mokysis praktinės lietuvių kalbos Lietuvos edukologijos universiteto Humanitarinio ugdymo fakultete, lankysis LEU dėstytojų vedamose įvairių dalykų paskaitose, dalyvaus universiteto akademinėje veikloje, konferencijose, kultūrinėse programose, susipažins su Lietuvos papročiais, tradicijomis.

Ministerija pažymi, kad minėtais kursais nuo kovo 1-osios prasidėjo trijų universitetų – Lietuvos edukologijos, Vilniaus ir Vytauto Didžiojo bei Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto projektas, skirtas skatinti užsienio baltistikos centrų ir Lietuvos mokslo ir studijų institucijų bendradarbiavimą. Projektas bus vykdomas iki 2023-iųjų, vyks seminarai, konferencijos, dėstytojų ir studentų mainai, bus organizuojami kvalifikacijos kėlimo kursai, lietuvių kalbos ir kultūros vasaros kursai, edukacinės stovyklos, rengiamos mokymo priemonės.