Naujienų srautas

Veidai2017.03.10 10:43

Legendinę jachtą „Lietuva“ uostamiesčio valdžia ketina išleisti į pensiją

Legendinei jachtai „Lietuva“ uostamiesčio valdžia žada ieškoti pamainos. Jos būklė kritinė, todėl svarstoma pirkti kitą, miestą ir šalį reprezentuosiantį laivą. „Lietuvos“ likimu, tikimasi, pasirūpins vyriausybė. 

Pernai jachta „Lietuva“ atšventė 40-ies metų jubiliejų. Visus šiuos metus laivas plaukiojo, dalyvavo įvairiose varžybose ir regatose, ant jo denio jaunimas mokėsi buriuoti. Jachtos kapitonas Osvaldas Kudzevičius sako, kad dabar jos būklė – kritinė – buriuoti tampa pavojinga, todėl kapitalinis remontas būtinas.

Laivas yra Klaipėdos savivaldybės nuosavybė. Miesto valdžia svarsto, kad investuoti apie 200-us tūkstančių eurų nebeverta. Esą – laikas įsigyti kitą, patvaresnį laivą. Tai padaryti norima iki kitų metų, kai bus minimas valstybės šimtmetis.

Apie tokius planus išgirdęs O. Kudzevičius sako, kad atnaujinti laivyną – gera mintis, tačiau naujam laivui įsigyti esą prireiks kur kas daugiau nei 200 tūkstančių eurų. Senąją jachtą vien iškelti ir palikti ant kranto – būtų ne itin garbinga. Uostamiesčio meras Vytautas Grubliauskas neabejoja, kad legendine jachta „Lietuva“ turi būti deramai pasirūpinta. Tačiau, tikisi, kad to imsis aukščiausia šalies valdžia.

Jachta „Lietuva“ yra  pirmas lietuvių laivas, apiplaukęs pasaulį, ir vienas iš 3 laivų, 1989 metais nešusių trispalvę žygyje per Atlantą – iš Klaipėdos į Niujorką ir atgal.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi