Naujienų srautas

Veidai2017.03.11 19:09

„Eurovizijos“ finalas: ar pažįstate visus dalyvius?

LRT.lt 2017.03.11 19:09

Nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos finalas – jau šį šeštadieni „Švyturio“ arenoje Klaipėdoje. Čia dėl teisės atstovauti Lietuvai Kijeve vyksiančiame didžiajame konkurse varžysis septyni dalyviai. LRT.lt kviečia prisiminti arba susipažinti su pasirodymais, jei jų dar nematėte.

Savo kūrinį „Feel myself free“ Gabrielius Vagelis parašė pats. Tiesa, po komisijos pastabų, konkurso metu jis keitė ir tobulino dainos aranžuotę, todėl finale gerbėjai girdės kitokį skambesį. 

21 metų vaikinas „Eurovizijos“ atrankoje dalyvauja jau antrą kartą.

Dainininko karjerą jis pradėjo 2011 metais, kai dalyvo „Chorų karuose“. Po to pateko į „Lietuvos balsą“ ir sėkmingai nukeliavo iki pat finalo.

Konkurso pusfinalyje, sudėjus žiūrovų bei komisijos balsus, daininkas liko trečioje vietoje. Daugiausiai balų jam skyrė užsienio komisija. 

Kotryna Juodzevičiūtė didžiojoje „Eurovizijoje“ jau buvo. Praėjusiais metais būtent ji stovėjo už Donato Montvydo nugaros kaip pritariančioji vokalistė. 

Tačiau nacionalinės atrankos scenoje kaip dalyvė septyniolikos metų atlikėja debiutuoja. 

K. Juodzevičiūtės vardas pagarsėjo prieš daugiau nei metus, kai jauna dainininkė tapo „Lietuvos balso“ nugalėtoja. 

Nacionalinės atrankos pusfinalyje jai teko ketvirta vieta: čia beveik sutapo lietuvių, užsienio komisijų bei žiūrovų nuomonės.

Lolitos Zero dainą „Get Frighten“ kūrė „Happyendless“ kolektyvas: Marius Narbutis ir Andrius Kauklys.

Po Lolitos pseudonimu slepiasi aktorius ir choreografas Gytis Ivanauskas, o personažo balsu įvardijamas Jurijus Veklenko.

Pastarasis, beje, jau taip pat stovėjo didžiojoje „Eurovizijos“ scenoje kaip pritariantys Monikos Linkytės ir Vaido Baumilos vokalistas. 

Daugybes diskusijų sukėlusi Lolita Zero prieš pat pusfinalį buvo iškritusi iš antrankos, tačiau LRT nutarė suteikti antrą šansą iškritusiems dalyviams.

Daugiausiai LRT.lt portalo lankytojų balsų sulaukusi Lolita Zero grįžta tiesiai į nacionalinės atrankos finalą.

Greta Zazza į Kijevą vykti nori su daina „Like I Love You“.

Šis kūrinys – Jono Thanderio, to paties švedo, kuris parašė ir pernai „Eurovizijoje“ Donato Montvydo atliktą kūrinį „I’ve Been Waiting For This Night“, darbas.

Po Gretos Zazzos pseudonimu – 24 metų vilnietė Greta Sliauzytė, šiuo metu dėl muzikinės karjeros gyvenanti Stokholme. 

Lietuvoje ji 11 metų dainavo „Liepaičių“ chore, mokėsi akademinio dainavimo, buvo alternatyvos grupės „Days of Eclipse“ nare.

Jauniausia šio konkurso dalyvė – atlikėja Paula Valentaitė. „Eurovizijoje“ ji dalyvauja su Gyčio Valicko ir pačios rašytu kūriniu „Let U Go“.

Nors dainuoja nuo šešerių, savo muzikinę karjerą ji pradeda būtent šioje nacionalinėje atrankoje. 

Pusfinalyje dainininkei teko 5 vieta. Daugiausiai palaikymo ji sulaukė iš užsienio komisijos, nemažai balsų – iš žiūrovų.

Daugiausiai balų ir pirmą vietą pusfinalyje užėmė grupė „Fusedmarc“ su daina „Rain of Revolution“. 

Grupės gerbėjams dalyvavimas „Eurovizijoje“ – nemaža staigmena, nes iki šiol grupė buvo siejama su pogrindžio klubais, menų festivaliais. 

Tiesa, „Fusedmarc“ vokalistei Viktorijai Ivanovskajai nacionalinė „Eurovizijos“ atranka – jau antroji. 2002-aisiais ji su grupe „Saulės kliošas“ atliko dainą „Singing In The Night“.

Devintą kartą laimę nacionalinėje atrankoje Aistė Pilvelytė bando su daina  „Im Like A Wolf“.

Šį kūrinį parašė latvių atlikėja Aminata, kuri „Eurovizijoje“ 2015-aisiais užėmė šeštą vietą.

A. Pilvelytė – ilgiausią sceninę patirtį turinti „Eurovizijos“ dalyvė, savo muzikinę karjerą pradėjusi 1990 metais.

Lyderiavusi nacionalinėje atrankoje, pusfinalyje atlikėja užėmė antrą vietą. Nemažai balų jai skyrė lietuvių komisija bei žiūrovai, tačiau užsienio ekspertų lentelėje ji liko paskutinėje vietoje

„Eurovizijos“ atrankos finalas – jau šį šeštadieni 21 val. per LRT. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi