Veidai

2017.03.10 22:42

Didžiausioje pasaulyje maisto parodoje – patiekalai iš 66 valstybių

LRT KULTŪROS laida „Euromaxx“, LRT.lt2017.03.10 22:42

Berlyne vykusi didžiausia pasaulyje maisto paroda „Žalioji savaitė“ – tikra kulinarinė kelionė po pasaulį. Savo patiekalus šiame smagurių rojuje pristatė net 66 valstybės.

„Mėginsiu paragauti kuo daugiau patiekalų iš kuo įvairesnių šalių. Mano tikslas – paragauti mažiausiai po du dar nebandytus patiekalus iš kiekvieno žemyno. Turiu keturias valandas. Esu pakankamai alkanas, kad tokį iššūkį įveikčiau. Taigi pirmyn“, – vietoje nestygsta „Euromaxx“ reporteris Hendrikas Wellingas.

Pirmoji stotelė – Vengrija. Šiais metais ji yra oficiali parodos partnerė. Šiemet Vengrijai priklauso net 23 salės.

„Vengrijoje prieš valgant įprasta išgerti palinkos. Gal šiais laikais nebe taip aktualu, bet senovėje žmonės prieš valgį visuomet išgerdavo taurelę vaisių brendžio apetitui sužadinti“, – pasakoja Vengrijos ambasados Berlyne darbuotoja Rita Pinter.

Vengrai pasiūlė saliamio, tradicinio „kamino“ pyrago ir kitų patiekalų.

Tęsiant kelionę po Europą galima paragauti prancūzų, lenkų, portugalų skanumynų.

Olandijos paviljonas, Reuters/Scanpix nuotr.

Prie Norvegijos paviljono visus pasitinka briedis. Mėsainiai su briediena Osle labai populiarūs.

Ne visur gausi maisto už dyką. Kalėdų Senelis už gardėsius reikalauja pašokti.

Suomiškas maistas – mėsainiai su sūriu ir Suomijoje auginami retos veislės jaučiai.

Liko tik dvi valandos. Laimė, Šiaurės Amerikoje yra greitojo maisto restoranų ir saldainių. Kanados stende galima paragauti džiovintos bizonienos.

Patekus į Šiaurės Afrikos teritoriją galima atsipūsti. Tradiciniame moliniame puode marokiečiai verda citrininį avienos troškinį.

„Tradiciškai troškinys verda apie penkias valandas. Ilgai, bet Maroke mes niekur neskubame. Mėgaujamės geru oru ir gražiais vaizdais“, – pasakoja virėjas Moha Fedalas.

Keliaujant į Afrikos pietus, patiekalai darosi vis egzotiškesni. Europiečio gomuriui Ruandos paviljone pristatoma zebriena ir krokodiliena – kiek neįprasto skonio. Vis dėlto skonis nėra toks egzotiškas, kaip tikėjomės.

Ne visi gyvuliai atsiduria ant stalo. „Žaliojoje savaitėje“ juos galima ir paglostyti.

Reuters/Scanpix nuotr.

„Laikas apžvelgti rezultatus. Mano žemėlapis kol kas atrodo visai tuščias. Reikia ko nors paragauti iš Pietų Amerikos, Azijos ir Australijos. O laikas bėga. Liko tik valanda, todėl reikia skubėti“, – sako „Euromaxx“ reporteris H. Wellingas.

Azijai skirtoje parodos dalyje Kinija visus vaišina „Bao Zi“ – malta mėsa įdarytais virtiniais. Uzbekistanas siūlo paragauti plovo su aviena

O dabar trumpas sustojimas Pietų Amerikoje. Čilė – didžiausia mėlynių eksportuotoja pasaulyje, o išradingi virėjai moka jas patiekti pačiu geriausiu būdu.

„Mėlynės visai kaip daržovės. Jas galima derinti su visais sūriais ar pikantiško skonio patiekalais. Mano tikslas – parodyti, kad mėlynes galima valgyti įvairiai“, – tikina virėjas Rocardo A. Gonzalezas Santibanezas. Pasak jo, mėlynes galima valgyti su kepta kiauliena ir sūriu.

Liko neaplankytas vienas žemynas: per vieną dieną tokios parodos neapvaikščiosi.

„Turiu pripažinti, kad tikslo nepasiekiau. Paragavau 18-os šalių patiekalų. Skaniausias man pasirodė Čilės stende. Kaip jie naudoja mėlynes... ir apskritai maistas buvo ypatingas. Bet įdomiausia „Žaliojoje savaitėje“ tai, kad čia galima pabendrauti su žmonėmis iš įvairiausių šalių“, – apibendrina „Euromaxx“ reporteris H. Wellingas.

Į „Žaliąją savaitę“ nukels laidos „Euromaxx“ reportažas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt