Veidai

2017.03.09 11:53

J. Didžiulis pristato filmą apie Amerikos lietuvių istorijas

Atlikėją, dainų autorių Jurgį Didžiulį dabar jau galime vadinti ir kelionių dokumentikos kūrėju. Šįkart jis pristato filmą „2beLT. Kartu Amerikoje“, kuriame – pozityvios lietuvių bendruomenių Amerikoje istorijos.

J. Didžiulis pasakoja, kad keliaudamas po Amerikos šiaurės rytų pakrantę ir lankydamas lietuvių bendruomenes suprato, jog jų istorijas būtina papasakoti Lietuvos auditorijai.

„Lietuva – JAV istorijos dalis, su kuria gali susidurti ant kas antro Čikagos kampo. <...> Vienas iš mano kelionės tikslų buvo ieškoti naujų bei pozityvių lietuvybės išraiškų. Naujų identitetų kampų, kurie padėtų pažvelgti toliau nuo Sovietų Sąjungos traumos ir viso to sukurto konteksto“, – teigia J. Didžiulis.

Muzikantas pasakoja, kad būnant tarp Amerikos lietuvių nustebino jį apėmęs jausmas.

„Man buvo labai keista, kad bendraudamas su Amerikos lietuviais aš pasijutau labiau tarp savo žmonių nei kartais [jaučiuosi – LRT.lt] Lietuvoje. Nes žmonės čia kartais į mane pažiūri kaip į kolumbietį“, – pasakoja J. Didžiulis.

Filmą „2beLT. Kartu Amerikoje“ galės pamatyti ir LRT žiūrovai – kovo 12 d., 15 val., jo premjera bus rodoma per LRT KULTŪROS kanalą.

Daugiau apie tai – įraše.