Veidai

2017.03.09 14:23

A. Pilvelytė: nuoširdžiai sakau – tai mano paskutinis kartas

Kaip ir krepšinyje, taip ir „Eurovizijoje“ – Lietuvoje scenarijus kasmet toks pats: mažas mūšis Lietuvoje, didžiulė dėmesio banga tapus „Eurovizijos“ atrankinio turo nugalėtoju, didelė kova išvykus ir dar didesnis galvos skausmas nubudus kitą rytą, kai tenka atremti kritikų ir patarėjų žodžius dėl išvaizdos, dainos ir galiausiai dėl paties konkurso. Likus vos porai dienų iki nacionalinės „Eurovizijos“ finalo, renginio prodiuseriai ir atlikėjai atveria populiariausio Lietuvoje dainų konkurso užkulisių širmą.

Specialūs mokymai užsienyje, iš Amerikos atvežta aparatūra, kurios nuoma vienam vakarui kainuoja 3 tūkst. eurų, ir tris dienas bei naktis trukęs technikos paruošimas – taip atsakingai buvo ruoštasi praeito šeštadienio atlikėjų pasirodymui. Kiekviena kamera sekundžių tikslumu fiksuoja kiekvieną iš anksto užprogramuotą vaizdą, o kadruotės keičiasi taip greitai, kaip joks prie pulto sėdintis režisierius nespėtų suspaudyti reikiamų mygtukų.

200 kv. metrų 7 tonas sveriančių LED ekranų ir erdvinė šešių kanalų garso sistema sukūrė vaizdą ir garsą, kuriuo praėjusį šeštadienį galėjo mėgautis „Eurovizijos“ nacionalinės atrankos žiūrovai. Šias technologijas transliacijos kūrėjai didžiuodamiesi vadina revoliucija lietuviškų televizijų rinkoje.

Pasak atrankos prodiuserio Lauro Lučiūno, pirmą kartą Lietuvoje nufilmuotas renginys, kokybe prilygstantis praėjusiais metais Stokholme vykusiai „Eurovizijai“.

„Dažnai atlikėjai, prieš išvykdami į didžiąsias „Eurovizijas“ Stokholme ar Kijeve, nelabai suvokdavo, kodėl taip reikia daryti, kodėl reikalingos tos repeticijos, tikslios, su visais tais pačiais rūbais. Per repeticiją tiksliai suprogramuoji, kaip judi“, – aiškina L. Lučiūnas.

Tiesioginė finalo transliacija iš Klaipėdos, kurią žiūrovai matys šeštadienį, bus būtent tokios išskirtinės kokybės. Iškart po to aparatūra iškeliaus į Kijevą, kur gegužę vyks šių metų „Eurovizijos“ konkursas.

Žvelgiant iš šalies atrodo šiek tiek keista, kad tiek laiko ir pinigų aukojama dėl kelių šeštadienio vakarų, tačiau toks pasirengimas iš tiesų duoda rezultatų. Transliacijos prodiuseris Audrius Giržadas rodo reitingų lentelę: „Reitingai tikrai yra labai aukšti.“

Paklaustas, ar, be reitingų, sulaukia kitokio grįžtamojo ryšio, A. Giržadas sako, kad su nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos organizatoriais žmonės susisiekia įvairiais būdais.

„Gauname ir laiškų, ir žinučių – ir gerų, ir piktų. Jeigu jūs pažiūrėsite „Facebooke“, tai diskusijos ten nesiliauja. Lygiai taip pat, jeigu pažiūrėsime kitą socialinę žiniasklaidą arba portalus, tai ta tema, galima sakyti, yra arkliukas visiems. Jeigu koks nors vienas „Eurovizijos“ aspektas jau baigiasi, tai vis dar yra desperatiškų bandymų tą reiškinį palaikyti“, – pasakoja A. Giržadas.  

Po tris mėnesius trukusių muzikinių kovų, kuriose pasirodė pusšimtis dalyvių, eurovizinio hito paieškos artėja finišo tiesiosios link. Tiesa, šiemet be garsiausių savo dalyvių. Nepasiekus finalo ginklus teko sudėti Alanui Chošnau, kurį komisija gyrė už puikią dainą, bet peikė už per paprastą jos pristatymą scenoje. Vienišas paskutiniuose filmavimuose jaučiasi ir kampe paliktas karališkasis Mios pasirodymų partneris – antikvarinis baltas krėslas.

Kiek anksčiau atrankoje krito nacionalinės atrankos pergalės skonio jau ragavusi Vilija Matačiūnaitė. Atrankas teko palikti ir Edgarui Lubiui. Dėl asmeninių priežasčių „eurovizinio pokerio“ nebelošė ir Ruslanas Kirilkinas.

Likus vos porai dienų iki nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos finalo, laida „Gyvenimas“ kviečia susitikti su jo dalyviais.

Žurnalistai skaičiuoja, kad scenos „vilkei“ dainininkei Aistei Pilvelytei tai jau 11-as bandymas užkariauti „Eurovizijos“ sceną, nors pati dainininkė suskaičiuoja tik devynis.

„Aš čia atėjau tam, kad laimėčiau, – prisipažįsta A. Pilvelytė. – Drąsiai ir nuoširdžiai galiu pasakyti, kad tai – mano paskutinis kartas. Kiek galima, leiskime jaunimui dainuoti.“

V. Radžiūno (LRT.lt) nuotr.

Ne paslaptis, kad, norėdamas atkreipti į save dėmesį televizijos projekte, privalai padaryti viską. Tą puikiai supranta aktorius, režisierius, choreografas Gytis Ivanauskas.

„Aš, kaip Gytis Ivanauskas, niekada gyvenime neturėčiau ambicijų lipti į „Eurovizijos“ sceną, daryti šou, dainuoti ir bandyti nugalėti. Aš – aktorius ir man atrodo, kad mano vieta yra teatre, – tikina Lolitos Zero sceniniu vardu pasivadinęs aktorius. – Reikia gražios moters su gražiu balsu? Yra. Reikia ilgų plevenančių plaukų? Yra. Reikia auksinio besidraikančio šleifo? Yra. Reikia aukštakulnių? Yra. Reikia fejerverkų? Yra. Reikia specialiųjų efektų? Yra arbūzai, ragai. Tai yra sveikas humoras, ne parodija.“

V. Radžiūno (LRT.lt) nuotr.

16-metė Paula Valentaitė socialiniuose tinkluose šiomis dienomis dalijasi nuotraukomis, kuriose ji pozuoja su Juozu Statkevičiumi, ir, žinoma, įspūdžiais iš nacionalinės atrankos filmavimų. Tiesa, jaunai merginai teko sulaukti priekaištų dėl kai kurių scenos judesių.

„Šiame pasirodyme nematau nei kažko vulgaraus, nei kažko, dėl ko būtų nejauku. Aš manau, kad viskas mano pasirodyme yra stilinga ir skoninga. Man patinka tai, ką darau, – tikina atlikėja. – Iš tikrųjų tėvai labai palaiko, kas man asmeniškai labai svarbu, nes suprantu, jog tokio amžiaus galbūt ne laiku yra visi šitie dalykai, bet aš savo vėžiose jaučiuosi puikiai ir tai yra mano svajonė.“

V. Radžiūno (LRT.lt) nuotr.

Kita „Eurovizijos“ finalo dalyvė Greta Sliaužytė, pasirinkusi sceninį Gretos Zazzos pseudonimą, jau metus emigranto duonos ragauja Stokholme.

„Noriu kurti, įrašinėti ir bendradarbiauti su dainų kūrėjais būtent ten, nes man patinka ta kokybė. Tai pirmas dalykas, ką aš galėčiau pasakyti apie savo dainą ir savo pasirodymą, – man svarbiausia, kad yra kokybė“, – teigia Greta.

V. Radžiūno (LRT.lt) nuotr.

Emigranto duonos skonį žino ir kitas nacionalinės atrankos dalyvis Gabrielius Vagelis, kuris metus studijavo Londone. Užsienyje įgytas patirtis jis įdėjo į savo kūrybos dainą.

„Mano daina yra vienintelė baladė, nes kitos yra tokios gana „šokinės“, greitesnės. Aš stengiuosi nedaryti to didžiulio šou, pagrindinis dalykas – kad daina sukeltų kažkokius jausmus ir emocijas“, – savo dainos išskirtinumą įvardija atlikėjas.

V. Radžiūno (LRT.lt) nuotr.

Tai, kad bet kuris iš likusių dalyvių turi visus šansus nuskinti atrankos laurus, įrodė praėjęs šeštadienis, kai pusfinalyje daugiausia komisijos balų surinko grupė „Fusedmarc“.

„Pajutau begalybę kažkokios meilės, kurią bandžiau pati atiduoti. Labai gražios reakcijos visų dalyvių, nuostabios. Lyg jie tiesiog užleidžia nekovodami kelią laimėtojui“, – apie tarp dalyvių tvyrojusią atmosferą kalba grupės solistė Viktorija Ivanovskaja.

V. Radžiūno (LRT.lt) nuotr.

Patirties „Eurovizijos“ scenoje turi atlikėja Kotryna Juodzevičiūtė. Ji pernai dainavo Stokholme, tiesa, ne kaip solistė, o kaip pritariančioji Donato Montvydo vokalistė.

„Aš atėjau laimėti, nes buvau ten, mačiau ir noriu ten nuvažiuoti dar kartą“, – savo sėkme neabejoja Kotryna, sukaupusi įspūdingą apdovanojimų kolekciją, tarp kurių – pergalė grandioziniame televizijos muzikos projekte 2016 metais.

V. Radžiūno (LRT.lt) nuotr.

Plačiau – laidos „Gyvenimas“ reportaže.