Naujienų srautas

Veidai2017.03.08 11:48

Lolita Zero: kaip G. Ivanauskas niekada neturėčiau ambicijų lipti į „Eurovizijos“ sceną

LRT.lt 2017.03.08 11:48

„Kaip Gytis Ivanauskas niekada neturėčiau ambicijų lipti į „Eurovizijos“ sceną, dainuoti ir bandyti nugalėti. Juk visų pirma esu aktorius ir manau, kad mano vieta yra teatre“, – LRT laidos „Gyvenimas“ kūrėjams prisipažino 36-erių G. Ivanauskas, „Auksiniu scenos kryžiumi“ apdovanotas žinomas Lietuvos aktorius ir choreografas, kurio vaidmenys jau šešiolika metų džiugina teatro gerbėjus. 

Tačiau, kad ir kokie šaunūs būtų Gyčio pasiekimai, populiarumo dividendus atneša kur kas ryškesni, nors ir trumpalaikiai personažai. 

Ko gero, dėl to vieną vakarą nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos scenoje išvydome ugnimi šaudančiais ragais pasipuošusią, į aukštakulnius įsispyrusią raudonplaukę Lolitą, žaibiškai po savo kojomis parklupdžiusią pusę Lietuvos.

G. Ivanauskas neslepia pasididžiavimo savo personažu. 

„Ko reikia žiūrovams? Gražios moters, dainuojančios gražiu balsu, – yra. Ilgų besidraikančių plaukų – yra. Auksinio plevenančio šleifo, specialiųjų efektų, arbūzų, ragų – prašom, visa tai yra! Viską, ko reikia, kad atitikčiau „Eurovizijos“ standartus, aš turiu“, – vardino aktorius. 

Lolita Zero iš tiesų buvo užvaldžiusi Lietuvą. Naujienų portalų antraštėse mirgėjo žinios apie kiekvieną šio personažo žingsnį, garsūs žmonės socialiniuose tinkluose ragino balsuoti už šį netradicinį pasirodymą. 

Net aukščiausio rango politikai neišvengė pokštų apie groteskiškąją heroję. Tačiau Lolitos šūvį į „žvaigždes“ suprato ir palaikė ne visi – Lolita iškrito prieš pat populiariausio dainų konkurso pusfinalį. 

Tai sukėlė šoką tiek būriui šio pasirodymo gerbėjų, tiek pačiam Gyčiui Ivanauskui. 

„Mes neiškritome. Mūsų pasirodymą tiesiog išmetė“, – buvo įsitikinęs pats aktorius. 

Tačiau nacionalinės atrankos transliacijos prodiuseris, ilgametis Lietuvos delegacijos „Eurovizijoje“ vadovas Audrius Giržadas tuo visai nesistebėjo.

„Pirmą kartą pamatęs šį numerį aš plojau delnais ir kvatojausi iki ašarų. Buvo paimti visi „Eurovizijos“ štampai ir viskas padaryta taip, kaip reikia. Tačiau suprantate, pokštą smagu žiūrėti vieną kartą. Ne veltui yra toks rusiškas posakis, kad už seną anekdotą išduria akį. Kai tą patį žiūri trečią, ketvirtą kartą, telieka gūžčioti pečiais, – įsitikinęs A. Giržadas. – Kiek bekalbėtume apie Lolitą Zero, visi puikiai suprantame, kad tai yra visų mėgstamo aktoriaus G. Ivanausko personažas, kuriam, kaip draugui, bičiuliui, viskas atleidžiama. Tačiau jeigu nuimtumėme Gyčio aureolę, požiūris į šį numerį būtų visai kitoks. Tai yra puikus šaržas, parodija, tačiau su tokiu pasirodymu lipti į didžiąją „Eurovizijos“ sceną būtų silpna.“

Vis dėlto G. Ivanauskas su tokiu vertinimu griežtai nesutinka. Visų pirma, jam nepatinka, kai jo pasirodymą vadina parodija, nes šis žodis jam asocijuojasi su patyčiomis ar neigiamais dalykais. 

„Taip, tai yra humoras – su tuo sutinku, bet jokiu būdu ne parodija“, – griežtai nukerta aktorius. Su juo sutinka ir būriai gerbėjų, suorganizavę peticiją, reikalaujančią grąžinti Lolitą Zero į nacionalinės atrankos sceną. 

Sutapimas ar ne, tačiau po pusfinalio transliacijos, kurioje paaiškėjo šeši finalo dalyviai, LRT paskelbė sugrąžinanti vieną iš jau iškritusių šešių atlikėjų. Balsuodami žmonės nusprendė, kad kovoti dėl kelialapio į Kijevą grįžta ne kas kitas, o Lolita Zero!

„Tai vadinu desperatiškom pastangom bent trumpam išsilaikyti „ant bangos“. Lietuvai atstovauti gali įvairiausių žanrų pasirodymai, tačiau deleguoti baro lygio numerį būtų klaida“, – aštrių žodžių nepagailėjo A. Giržadas.

Jau šį vakarą 19.30 val. LRT TELEVIZIJOS laidos „Gyvenimas“  žiūrovų laukia G. Ivanausko ir A. Giržado priešprieša, pažintis su jaunais dalyviais, Aistės Pilvelytės pažadas ir iki šiol nematyti nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos užkulisiai. Laidą veda Edvardas Žičkus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi