Veidai

2017.03.07 14:56

Šveicarijoje prasideda automobilių paroda

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.03.07 14:56

Antradienį Šveicarijoje prasideda viena pagrindinių Europos automobilių parodų – „Ženevos autošou“. Kol kas į parodą bus įleidžiami tik žurnalistai ir automobilių pramonės atstovai, bet jie jau galėjo įvertinti kai kuriuos šių metų modelius, nes kaip įprasta, parodos išvakarėse paskelbtas šių metų „Europos automobilio“ titulo laimėtojas.

Geriausią 2017-ųjų Europos automobilį rinko 58 gerai žinomi, apie šį verslą rašantys žurnalistai. Jų nuomone, šįmet surinkęs 319 taškų, nugalėjo „Peugeot 3008“. Nuo prancūzų nedaug atsiliko italai su „Alfa Romeo Giulia“, bet trečioje vietoje likęs E klasės „Mercedes Benz“ surinko tik 197 taškus. 

„Peugeot 3008“ pripažintas stilingu ir erdviu automobiliu, turinčiu geriausiai suprojektuotą šiuolaikinio šeimyninio automobilio kėbulą. „Peugeot“ pergalė gerokai kilstelėjo koncerno „Peugeot Citroen“ prestižą, ypač turint omenyje, kad pirmadienį galutinai patvirtinta, kad prancūzai nusprendė nupirkti iš amerikiečių „General Motors“ vokišką „Opel“ ir britų „Vauxhall“.

Pernai geriausiu metų automobiliu buvo pripažintas „Opel Astra“. 1987-asis Ženevos autošou atvers duris eiliniams lankytojams ketvirtadienį ir dirbs iki kovo 19-osios.

Kritusios degalų kainos vėl paskatino Europos automobilių pramonę gaminti daugiau didelių ir prabangesnių automobilių, nes jie duoda daugiausia pelno. Kita vertus, „Volkswagen“ dyzelių skandalas ir bendras europiečių susirūpinimas dėl oro taršos ir energijos ūkio tvarumo verčia automobilių gamintojus kurti daugiau „švarių“ transporto priemonių – varomu vandeniliu ar elektros baterijomis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.