Veidai

2017.03.03 15:53

JAV mokykla iš „Snapchat“ savininkės užsidirbo 24 mln. JAV dolerių

BNS 2017.03.03 15:53

Viena Kalifornijos valstijoje veikianti vidurinė mokykla užsidirbo 24 mln. JAV dolerių sėmingai investavusi lėšas į amerikiečių kompaniją „Snap“, kuriai priklauso dingstančių pranešimų programėlė „Snapchat“. Bendrovė ketvirtadienį pradėjo prekiauti savo akcijomis Niujorko biržoje.

Kaip skelbia leidinys „Quartz“, šv. Pranciškaus vidurinės mokyklos taryba dar 2012 metais investavo į „Snap“ 15 tūkst. JAV dolerių paklausiusi vieno mokinio tėvo patarimo. Ketvirtadienį mokykla pardavė du trečdalius savo turėtų akcijų ir užsidirbo 24 mln. JAV dolerių.

„Snap“ išplatino savo akcijas Niujorko vertybinių popierių biržoje (NYSE) už 17 JAV dolerių už vieną akciją. Tačiau pačią pirmąją prekybos dieną akcijos pabrango 44 JAV dolerių, o bendrovės vertė viršijo 30 mlrd. JAV dolerių. Prekybos sesijos pabaigoje viena „Snap“ akcija jau kainavo 24,48 JAV dolerio.

Bendrovės akcijos sukėlė didelį ažiotažą tarp investuotojų, siekiančių įsigyti technologijų kompanijų akcijų.

„Snapchat“ programėlę 2011 metais sukūrė Stenfordo universiteto studentai. Ši programėlė yra labai populiari, nes užtikrina didelį anonimiškumo lygį – nuotraukos ir vaizdo įrašai išnyksta iš karto po jų peržiūros, ir ne tik iš telefono, bet ir kompanijos tarnybinių stočių.

Kasdien šia programėle besinaudojančių žmonių skaičius pernai išaugo 48 proc. iki 158 mln. ir viršijo „Twitter“ vartotojų skaičių (mažiau nei 140 mln.) Tačiau auditorijos augimo tempai lėtėja. Tiesa, investuotojus vilioja tai, kad „Snapchat“ programėle daugiausia naudojasi aktyvūs jauni žmonės, kurie tai daro maždaug pusvalandį per dieną.