Veidai

2017.03.04 16:03

Kaip pasiruošti pilkųjų Afrikos papūgų auginimui

Daugelis žmonių žavisi vienomis intelektualiausių pilkosiomis Afrikos papūgomis, dar vadinamomis žako. Tačiau norint auginti tokį paukštį namuose, paplušėti reikia iš anksto. 

„Mano namuose atsirado Bela. Aš tiesiog skaičiau skelbimus ir pamačiau, kad yra parduodama žako papūga Kaune. Kai ją nusipirkau, visiškai neturėjau jokių žinių apie papūgas. Tik žinojau, kad jos lesa sėklas. Po truputėlį ėmiau domėtis, skaityti, kaip maitinti, kaip jaukinti, kaip gamtoje gyvena. Iššūkių kyla nemažai“, – pasakoja pilkųjų Afrikos papūgų augintoja Eglė Jarmalavičiūtė.

Dabar mergina apie žako papūgas žino labai daug ir savo patirtimi noriai dalijasi su kitais papūgų mylėtojais.

„Pirmas dalykas – reikia labai domėtis vieta, iš kurios perki. Aš asmeniškai net laikyčiau dideliu nusikaltimu, jei įsigyjama papūga, atvežta kontrabandiniu būdu, nes žako yra nykstanti rūšis, laisvėje jų beveik nebėra. Kadangi Europos Sąjunga turi labai griežtus paukščių įvežimo reikalavimus, tai kontrabandiniai paukščiai vežami baisiomis sąlygomis ir jie visada turi psichologinių problemų“, – įspėja Eglė.

Nenorėdama, kad papūga viena leistų laiką, kai Eglė užtrunka darbe, ir žinodama, kad gamtoje papūgos gyvena būriais, mergina nusipirko dar vieną papūgą. Ją Eglė pirko veislyne.

„Aš visada sakau, kad mes esame atsakingi už paukštį ir bet kokį kitą gyvūną, kuris palieka prieš tai buvusius namus, ir kas jam beatsitiktų, ar jis susirgtų, ar panašiai, negalima skambinti tam šeimininkui ir sakyti – pasiimk atgal, nes jis susirgo“, – įsitikinusi Eglė.

Tam, kad nereikėtų išsvajoto paukščio grąžinti, papūgų augintoja pataria visus šeimos narius patikrinti dėl galimų alerginių reakcijų.

„Žako papūgos skleidžia plunksnų dulkes ir joms būna alergiškų žmonių. Būtent dėl to man pardavė Belą, nes prieš tai buvusių šeimininkų vaikas buvo alergiškas. Todėl būtina pasitikrinti“, – pataria Eglė.

Vienas pirmųjų būsimo žako šeimininko pirkinių turėtų būti kuo erdvesnis narvas.

„Mano narvas skirtas dviem papūgoms auginti. Aišku, kuo didesnis narvas, tuo geriau. Taip pat galite pasigaminti savo narvą, jeigu turite vietos ar galite skirti kambarį. Jei norite sterilių namų, aš sakyčiau, kad niekada nelaikykite jokio gyvūno, nes aš daugiau negalėčiau nieko kito veikti, tik bėgioti ir rankioti tai, ką jie padaro“, – atkreipia dėmesį Eglė.

Daugiau patarimų – laidos „Mūsų gyvūnai“ reportaže.