Veidai

2017.03.01 10:37

Obamos pasirašė kontraktą su leidykla, išleisiančia jų memuarus

BNS 2017.03.01 10:37

Niujorko leidykla „Penguin Random House“ pasirašė labiausiai trokštamą visų JAV leidyklų kontraktą su buvusiu šalies prezidentu Baracku Obama  ir jo sutuoktine Michelle dėl jų memuarų išleidimo.

„Kompanija įgijo pasaulines leidybos teises dviem knygoms, kurias atitinkamai parašys prezidentas ir ponia Obama“, – sakoma leidyklos pranešime.

Kontrakto sąlygos atskleistos nebuvo, tačiau, finansų dienraščio „Financial Times“ žiniomis, jo vertė siekia 60 mln. dolerių (56,6 mln. eurų). Tai yra rekordinė suma už JAV prezidento memuarus.

Dėl šios sutarties leidykla derėjosi su teisininku Robertu Barnettu. Tarp jo klientų minimi ir buvę JAV prezidentai Billas Clintonas bei George`as W. Bushas.

Pagal šią sutartį „kompanija Obamų šeimos vardu paaukos milijoną knygų „First Book“ labdaros fondui, nurodė leidykla.

B. Obama jau yra parašęs dvi memuarų knygas bei vieną knygelę vaikams.

Jis dažnai prisipažįsta turįs „rašytojo jautrumo“, ir sakė nenorįs rašyti įprastos detalios ataskaitos apie savo darbą Baltuosiuose rūmuose.

M. Obamos memuarai veikiausiai bus taip pat nekantriai laukiami.

Ji tapo pirmąja vergų palikuone afroamerikiete pirmąja šalies ponia ir išlieka itin populiari.

„Labai laukiame galimybės dirbti kartu su prezidentu ir ponia Obama, kad kiekvieno jų knyga taptų pasauliniu, precedento neturinčio masto ir svarbos leidybos įvykiu“, – sakė leidyklos „Penguin Random House“ vadovas Markusas Dohle.