Veidai

2017.02.17 18:05

Nereikia nei teroristų: meno kūrinius žmonės gadina ir visai atsitiktinai

Algirdas Acus, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.02.17 18:05

Tarptautinė bendruomenė vėl atkreipė dėmesį į teroristų sąmoningai niokojamus meno kūrinius, kai Rusija savaitės pradžioje pasidalijo Palmyros miesto įrašais iš oro. Greta anksčiau „Reuters“ paskelbtų palydovo nuotraukų – tai dar vienas įrodymas, kad antrą kartą miestą užėmę džihadistai meno nesaugo. Tačiau pasitaiko, kad jo nesaugo ir piktų kėslų neturintys žioplesni meno mėgėjai.

Pavyzdžiui, prieš penkmetį išgarsėjusi Cecilia Gimenez, apie kurią savo reportažu socialiniame tinkle pasidalijo „Al Jazeera“ televizija. Moteris tenorėjo atkurti XIX amžiaus freską savoje Borchos miestelio bažnyčioje, bet ryškiai pervertino asmeninius gebėjimus.

Laimei, freska nebuvo labai vertinga. Tiesą sakant, meno kūrinys tapo daug žinomesnis moteriai jį sugadinus. Borchos miestelio bažnyčią ėmė kur kas dažniau lankyti incidentu susidomėję turistai.

Daug brangesnį kūrinį prieš porą metų netyčia sugadino dvylikametis iš Taivano. Jis lankėsi šalies sostinėje Taipėjuje surengtoje parodoje „Leonardo da Vincio šou“. Paslydęs berniukas atsirėmė į Paolo Porporos piešinį „Gėlės“, įkainotą pusantro milijono dolerių, ir paliko jame skylę. Visa laimė, kad piešinį parodos organizatoriai buvo apdraudę ir reikalauti kompensacijos iš nelaimėlio neteko.

Daugiau netikėtų meno darbų sugadinimų – įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.