Veidai

2017.02.17 17:41

Paskelbė, kur vyks nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos finalas

Miglė Dauskurdienė, LRT.lt2017.02.17 17:41

Šiųmetinės nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos finalininkai dėl kelialapio į Kijevą susikaus Klaipėdos „Švyturio“ arenoje. Šią žinią penktadienio popietę LRT didžiojoje studijoje paskelbė LRT generalinis direktorius Audrius Siaurusevičius ir Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

„Vasario 16-ąją minėjome Kaune, o Kovo 11-ąją, kada ir vyks nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos finalas, sutiksime Klaipėdoje. Manau, šią tradiciją tęsime ir ateityje, – pasirašydamas sutartį su Klaipėdos miesto meru kalbėjo LRT generalinis direktorius. – Šiemet Klaipėda – Lietuvos kultūros sostinė. Norėjome pabandyti su „Eurovizija“ išvažiuoti iš Vilniaus. Siekiame, kad nacionalinė atranka taptų pagrindiniu Lietuvos muzikos renginiu.“

A. Siaurusevičiaus teigimu, jei Klaipėdoje pavyks sklandžiai suorganizuoti šį renginį, kitais metais bus galima svarstyti apie finalo rengimą kituose Lietuvos miestuose. „Kiti miestai turės pasistengti, kad tektų ši garbė, ir, žinoma, atitikti daug reikalavimų. Visų pirma, norėti, kad konkurso finalas vyktų būtent pas juos, gerbti muziką ir rodyti iniciatyvą“, – linksmai kalbėjo nacionalinio transliuotojo vadovas.

Kadangi konkurso finalas vyks ypatingą dieną – Kovo 11-ąją, koncerte bus galima išvysti ne tik šešis nacionalinės atrankos finalininkus, bet ir kitas Lietuvos muzikos žvaigždes. „Pabandysime padaryti gražų, kokybišką renginį, kad Lietuva galėtų džiaugtis“, – kalbėjo V. Grubliauskas.

Tokiu datų sutapimu džiaugėsi ir LRT vadovas: „Kadangi nacionalinė atranka yra labai populiari tarp jaunimo, norime per „Euroviziją“ diegti ir valstybingumo vertybes. Iš tiesų neprivalome daryti nacionalinės atrankos, galime tiesiog pasitarę deleguoti atstovą, „Eurovizijos“ taisyklės tai leidžia. Bet rengiame nacionalinę atranką, kad ji taptų visos Lietuvos įvykiu. Ši scena suteikia galimybę jauniems dainininkams atsirasti, ir tai turbūt dar svarbiau už patį atrankos finalą. Kaip aš mėgstu pajuokauti, pirmoji žvaigždžių kalvė yra „Dainų dainelė“, o paskui – „Eurovizijos“ atranka.“

V. Grubliauskas pripažino, kad šįmet nacionalinę atranką jis stebėjo gerokai įdėmiau. „Žinoma, nutarimas surengti konkurso finalą gimė ne dabar, prie šio stalo. Susitarimas įvyko gerokai anksčiau, tad šiemet ir „Eurovizijos“ atranką stebiu gerokai įdėmiau. Konkursas visuomet sulaukia mano dėmesio, nes čia yra gyvas dainavimas“, – teigė Klaipėdos meras, tačiau savo favorito atrankoje, kaip ir A. Siaurusevičius, atskleisti nepanoro.

V. Grubliauskas teigė, kad bilietų prekyba į nacionalinės atrankos finalą vyks dviem etapais. „Pirmieji bilietai prekyboje atsiras vasario 22 d., trečiadienį, nuo 11 val. Antrasis bilietų pardavimo etapas prasidės dar po savaitės. O bilietų kaina yra simbolinė – tik 3 Eur“, – kalbėjo Klaipėdos meras.

Jo teigimu, bus galimybė bilietų įsigyti ne tik internetu, bet ir fiziškai, kad nenukentėtų vyresnio amžiaus žmonės, kurie internetu naudojasi ne taip dažnai, kaip jaunimas. „Taip pat ribosime vienu metu įsigyjamų bilietų skaičių, jų vienu kartu bus galima nusipirkti ne daugiau nei keturis“, – aiškino Klaipėdos meras.

LRT vyriausiasis prodiuseris Audrius Giržadas pranešė ir dar vieną naujieną – iš finalo metu balsavusiųjų telefoninių skambučių surinktų pinigų dalis sumos bus skirta nacionalinės atrankos nugalėtojo pasirengimui didžiajai „Eurovizijai“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.