Naujienų srautas

Veidai2017.02.11 13:38

Spalvinga šeštadienio „Eurovizijos“ atranka: švedų prodiusuojama atlikėja, muzikos mokytojas iš Šiaulių ir buvęs laimėtojas

Šeštadienio vakarą – dar vienas nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos etapas. Konkurso dalyviai neslepia, kad savo šeštadienio vakarus praleidžia prie televizoriaus stebėdami, kaip pavyko jų pasirodymai. Kad pasirodymai studijoje ir televizoriaus ekrane skiriasi, sutinka ir į studiją susirinkę „Eurovizijos“ gerbėjai. 

Praėjusią savaitę konkursą paliko Benas Malakauskas, jaunoji rokerė Otreya, Valdas Lacko, Milda ir Saulenė. Šį šeštadienį po jau šeštosios atrankos laidos konkursą turės palikti dar keturi dalyviai.

Šeštadienį savo mikrofonus surems 12 dalyvių: Sasha Song, Valerija Iljinaitė, Alanas, Greta Zazza, Aistė Pilvelytė, Evaldas Vaikasas, Neringa Šiaudikytė, merginų grupė „Queens of roses“, Vidas Bareikis ir Ieva Zasimauskaitė, Kotryna Juodzevičiūtė, grupė „Golden monkeys“ ir Mia.

Bendradarbiauja su magais

Antradienio vakarą, kai buvo filmuojama laida, gerokai patobulinęs savo pasirodymą scenoje pasirodė Sasha Song, kuriam kartą jau teko stovėti didžiojoje „Eurovizijoje“. „Mano širdis vis dar daužosi, jaučiu adrenaliną ir džiaugsmą. Jei ir buvo kažkokių klaidų, jos buvo visiškai natūralios“, – mano Sasha Song, konkursui pristatantis dainą „Never felt like this“.

Jo teigimu, su kiekvienu etapu atlikėjas turi tobulėti ir pateikti žiūrovams kažką naujo. „Dar nemačiau savo pasirodymo, labai noriu jį pamatyti, tačiau įgyvendinome viską, ką turėjome šiame etape. Jei pateksime į kitą, tikrai tobulinsime ir bus dar įdomiau. Dirbame su magais „DiArchy“. Manau, kad ramiai galime laukti šeštadienio rezultatų ir toliau dirbti“, – įsitikinęs dainininkas.

Sasha Song neslepia, kad tikrai trokšta patekti į kitą etapą, kita vertus, jam svarbiausia – pasirodymo kokybė. „Bet kuriuo atveju, manau, viskas bus gerai, nes svarbiausia yra gerai pasirodyti. Kaip bus, taip bus“, – kalba atlikėjas.

Dainininkas tikina dalyvaujantis konkurse, nes tai bene vienintelė galimybė parodyti save Europai. „Gavome daug atsiliepimų iš užsienio apie mūsų dainą. Tikslas – laimėti, kitaip ir negali būti, nes kam tada dalyvauti?“ – svarsto atlikėjas.

Atlikėjo vadybininkas Valerijus Sergejevas sutinka, kad Sasha Song parodė labai daug, ir, kaip pats atlikėjas sako, tai nėra pabaiga. „Šiandien tikrai atliko viską ir atidavė visas savo jėgas“, – mano vadybininkas.

Slapyvardis – iš filmo „Krikštatėvis“

Kitos nacionalinės atrankos dalyvės Gretos Zazzos namai šiuo metu – Švedijoje. „Persikrausčiau ten, kad būčiau arčiau industrijos tos muzikos, kuri man patinka, – be galo kokybiškos švediškos muzikos. Švedija – nuostabi šalis, jaučiuosi ten puikiai, mane supa muzikinis pasaulis“, – džiaugiasi dainininkė.

Ji sutinka, kad „prasimušti“ į muzikinį pasaulį niekur nėra lengva, tačiau žingsniuodama mažais žingsneliais jau turi pirmąjį rezultatą: „Esu laiminga, kad švedų dainų autoriai dirba su manimi ir patiki savo dainas, man tai – pats geriausias įvertinimas.“

Lietuvoje prieš dvejus metus pirmą kartą pasirodžiusi atlikėja nesirūpina, kad savo šalyje buvo girdima mažai. „Jeigu anksčiau žmonės daug apie mane ir negirdėjo, pažadu, kad dabar – girdės. Aš savimi tikiu. Taip, atrankoje man sunkiau, nes mane žino mažiau žmonių, tačiau tik dėl to. Kovoja daina, o ne istorija“, – įsitikinusi pašnekovė.

Gretai Sliaužytei slapyvardį prodiuseris pasiskolino iš filmo „Krikštatėvis“, kuriame buvo įtaigus ir ryškus Joey Zasa personažas. Mergina dainuoja nuo pat mažų dienų, bet buvo įsitikinusi, kad dainavimas jai bus hobis. Vis dėlto netikėta pažintis su švedų prodiuseriu Williamu Buttu svajonę dainuoti pavertė pagrindiniu tikslu. „Kito tokio jau neturiu, noriu tik dainuoti“, – sako mergina.

Kol kas atlikėja sėkmingai įveikė pirmą etapą ir yra pasiryžusi toliau kovoti ir nugalėti, nes turi rimtų ambicijų. „Jaučiuosi puikiai, tikiuosi, kad pavyks keliauti ir toliau. Be galo tikiu savo daina. Manau, kad tai tikrai stiprus kūrinys, kuris galėtų būti šių metų Lietuvos atstovas „Eurovizijoje“, – kalba Greta Zazza.

Jos manymu, visi kiti elementai – pasirodymas, stilius, šokėjai – gali būti nuspręsti visų kartu. „Visada laukiu net ir komentarų iš komisijos, gal jie pasakys, kad reikia kažką daryti kitaip, bet kol kas visiems viskas patinka taip, kaip yra“, – sako dainininkė.

Greta Zazza, kaip ir kiti atrankos dalyviai, nekantrauja šeštadienį savo pasirodymą išvysti televizoriaus ekrane. „Noriu pasižiūrėti, ką galima taisyti, tobulinti, žinoma, jeigu žiūrovai man leis eiti toliau. Tačiau šią akimirką esu laiminga pabuvusi scenoje. Tai visada sukelia labai gerų emocijų“, – po pasirodymo atskleidė atlikėja. Gretai Zazzai scenoje talkino du šokėjai – Albertas Lagunovičius ir Žilvinas Benusevičius. „Fantastiški vyrai, jie suteikia man tiek energijos, tiek gyvybės scenoje. Man regis, kad be jų aš jau ir nebenoriu lipti ant scenos“, – šypsosi dainininkė Greta Zazza.

Naujokas atrankoje

Dar vienas konkurso dalyvis – muzikos mokytojas ir Šiaulių universiteto muzikos pedagogikos studijų programos ketvirto kurso studentas E. Vaikasas. „Dainuoti pradėjau nuo pat mažens, dirbu muzikos mokytoju, bandau parodyti vaikams, kas yra muzika ir kaip ją pamėgti“, – pasakoja pašnekovas. Dainininkas prisipažino, kad dalyvavimas „Eurovizijoje“ jam – didžiulis išbandymas ir iššūkis.

„Į nacionalinę atranką mane atvedė muzika. Tai – dar vienas gyvenimo išbandymas, nereikia nieko laukti. Manau, kad kiekvienas atlikėjas turėtų sudalyvauti „Eurovizijoje“. Tai – aukštas lygis ir gauti patirties labai svarbu. Tai mane pritraukė. Pirmą kartą išgirdęs dainą supratau, kad galiu dalyvauti“, – pasakoja atlikėjas.

Jis sako, kad antrame nacionalinės atrankos etape – gerokai sunkiau, o komisija žiūri tarsi per padidinamąjį stiklą ir į išvaizdą, ir į sceninį judesį bei vokalą. „Gal kai kuriems labiau patiko pirmasis pasirodymas, gal kažkas tikėjosi kažko daugiau. Nebebandžiau nieko daugiau spausti. Kad ir kas benutiktų – šie du pasirodymai yra mano sukurti“, – kalba A. Vaikasas.

Kaip ir kiti atrankos dalyviai, savo šeštadienio vakarą E. Vaikasas praleidžia prie televizoriaus ekrano. „Manau, kad turiu palaikymo komandą: mokytojas pasirodo per televizorių, vaikams įdomu. Mūsų planuose – kartu atvažiuoti į LRT studiją. Parodysiu jiems visą virtuvę. Jie mane myli, aš juos myliu ir, manau, jie bet kokiu atveju mane palaikytų“, – tikina muzikos mokytoju dirbantis „Eurovizijos“ dalyvis.

Žiūrėti gyvai ir per televizoriaus ekraną – skirtingi dalykai

Kiekvieną savaitę LRT didžiojoje studijoje susirenka nemažas būrys žiūrovų, kurių dalis – prisiekę šio konkurso gerbėjai, kurie dalyvių pasirodymus ir filmavimą stebi gyvai.

„Man šis renginys paliko labai didelį įspūdį. Kitoks jausmas matyti tai gyvai, negu žiūrėti per ekraną. Į šias atrankas einu jau kelintą kartą“, –laidai „Muzikinis vidudienis“ prisipažino kalbinta žiūrovė.

Kitų žiūrovų pastebėjimu, atlikėjų daug ir jie tikrai stiprūs. „Komisijos vietoje tikrai nežinočiau, kaip balsuoti“, – svarstė viena iš konkurso gerbėjų.

Tokių svarstymų buvo galima išgirsti ir daugiau: „Galiu pasakyti, kad man buvo labai sunku nuspręsti, kas šį kartą labiausiai patiko, nes tikrai stiprios dainos.“

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi