Veidai

2017.02.09 13:16

Garsus alpinistas: aukštikalnių šturmavimui galima pasirengti gyvenant ir Lietuvoje

Patricija Babrauskaitė, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2017.02.09 13:16

Į Lietuvą sudalyvauti žiemos festivalyje buvo pakviestas garsus alpinistas iš Vokietijos Robertas Jasperis. Jis įsitikinęs, kad pasirengti nuotykiams aukštikalnėse gali ir gyvenantieji šalyje, kur kalnų nėra. Vienos garsiausių pasaulyje alpinistų komandos „Petzl“ narys užaugo prie Alpių, tad nuo pat mažens pamėgo laipiojimą.

„Privalu būti fiziškai stipriam. Reikia daug treniruotis, kad būtum pasirengęs. Taip pat svarbu žinoti, kaip teisingai naudotis alpinizmo Įranga, reikia, kad pamokytų profesionalus laipiotojas. Pasirengti galima net jei ten, kur gyveni, nėra kalnų. Galima treniruotis ir imitacinėse trasose su kibiais ar palaikyti formą bėgiojant. Tai svarbu, kad galiausiai į mėgstamiausius kalnus išvyktum tinkamai pasirengęs“, – teigia alpinistas.

Robertas vos dvidešimties metų įkopė į sudėtingiausią Alpių šiaurinę pusę 17-a skirtingų maršrutų. Kai kurių dar nesugebėjo įveikti joks kitas žmogus. Tačiau nepaisant užburiančio kalnų grožio, juose slypi ir daug pavojų – privalu laikytis saugumo priemonių.

Daugiau apie juos – reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt