Veidai

2017.02.08 12:00

Siūlo sprendimą sunkiai pabundantiems – šuolį į eketę

Prieš 20 dienų Simonas metė iššūkį sau ir pasižadėjo visą mėnesį rytą pradėti maudynėmis ežere. Po dvidešimties dienų jau ne vienas, o su būriu sekėjų dieną pradeda panyrimu į eketę – tai ne tik pažadina ir suteikia energijos visai dienai, bet ir kasdien dovanoja po naują būrį bendraminčių.

Reportažams apie tokais maudynes pasklidus socialiniuose tinkluose, norinčiųjų save išmėginti šaltame vandenyje gretos gausėja. Kam į darbus reikia ankščiau, susitinka pusę septynių, kiti – devintą, o masiškiausios maudynės prie Žaliųjų ežerų būna savaitgaliais.

Apšilimo mankšta ir bėgimas – privalomi prieš tokias maudynes, juk kažkas gali būti ką tik nubudęs, o raumenis ir sąnarius privalu sušildyti. Dar, pasak iššūkio sumanytojo, tik čia, ežero eketėje, galima nugalėti šalčio baimę ir pajusti pergalę prieš save, o ir energijos pliūpsnis visai dienai garantuotas.

Pasak specialistų, grūdinimosi vandeniu naudos niekas paneigti negali, tačiau tai reikia daryti ne spontaniškai, o labai disciplinuotai ir pamažu. Taip pat nepamiršti saiko, įvertinti savo sveikatos būklę, o turint nuogąstavimų galima pasikonsultuoti su šeimos gydytoju.

Daugiau – reportaže.