Naujienų srautas

Veidai2017.02.06 19:56

Italijos policijos pareigūnai ieško popiežių kritikuojančių plakatų autorių

BNS 2017.02.06 19:56

Italijos policijos pareigūnai pirmadienį po visą Romą ieškojo popiežių kritikuojančių plakatų autorių, kilus įtarimams, kad su jais gali būti susiję Katalikų Bažnyčios konservatyvieji veikėjai.

Italijos sostinėje šeštadienį pasirodė dešimtys plakatų, kuriose pavaizduotas iš pažiūros griežtas popiežius Pranciškus ir surašytas kaltinimų jam sąrašas. Plakatuose cituojama ir paties popiežiaus frazė: „Kur gi jūsų gailestingumas?“, tačiau šį kartą klausimas skiriamas pačiam pontifikui.

Ieškodami kaltininkų policija tikrino saugumo kamerų įrašus. Romos savivaldybė pranešė, kad mieste taip pat nuimta 200 plakatų, o likę – uždengti.

Kol kas niekas neprisiėmė atsakomybės už šią akciją, tačiau, anot Vatikano ekspertų, tai, kad plakatuose kalbama apie Maltos ordino galvos „nukirsdinimą“, leidžia manyti, kad ši iniciatyva atėjo iš konservatorių.

Plakatai pasirodė tą pačią dieną, kai popiežius Pranciškus paskyrė savo specialųjį atstovą Maltos ordine, prieš tai paraginęs atsistatydinti šio ordino vadovą ir neleidęs atleisti jo didžiojo kanclerio.

Šis precedento neturintis ir labai viešas Vatikano ir Maltos ordino ginčas buvo laikomas dar vienu kovos tarp tarp Bažnyčios liberalų ir konservatyvių elementų, kuriems vadovauja amerikiečių kardinolas Raymondas Burke`as, įrodymu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi