Veidai

2015.09.08 13:45

Į „Eurovizijos“ konkursą A. Pojavis išvyks pustuštėmis kišenėmis

Viktorija Navickaitė, 15min.lt2015.09.08 13:45

Nors „Eurovizijos“ konkursas Švedijoje, Malmėje, vyks jau mažiau nei už mėnesio, kaip tiksliai atrodys mūsų atstovo Andriaus Pojavio pasirodymas „Eurovizijos“ scenoje vis dar nėra aišku. Žinoma tik viena – šįmet šalies atstovo biudžetas, skirtas pasirodymui, kaip niekad mažas, tad iš padėties teks suktis kukliai.

Nors „Eurovizijos“ konkursas Švedijoje, Malmėje, vyks jau mažiau nei už mėnesio, kaip tiksliai atrodys mūsų atstovo Andriaus Pojavio pasirodymas „Eurovizijos“ scenoje vis dar nėra aišku. Žinoma tik viena – šįmet šalies atstovo biudžetas, skirtas pasirodymui, kaip niekad mažas, tad iš padėties teks suktis kukliai.

Anot į „Eurovizijos“ konkursą A. Pojavį išlydinčio Martyno Tylos, kiek tiksliai atsieis dainininko pasirodymas konkurse, nežinia. „Galutiniai pasirodymo kaštai paaiškėja praėjus maždaug pusantro mėnesio nuo pačios „Eurovizijos“ – tikina vyras, vadovaudamasis pernai metais įgyta patirtimi – 2012-aisiais į konkursą jis išleido Donatą Montvydą.

Tačiau kiek pinigų A. Pojavio pasirodymui šiuo metu turi slėpti neketina. „Iš tikrųjų biudžetas labai nedidelis. Galiu pasakyti preliminariai – viso labo apie 30 tūkst. litų“, – apie pustuštes kišenes kalbėti nesibodi. „Tikrai žinau, kad šiuo metu nacionalinės atrankos prodiuseris Andrius Giržadas derina su švedais reikiamas details“, – patvirtina M. Tyla.

Pasirodymą dar planuoja

Turint tokį nedidelį biudžetą nežinia, ir kaip pats dainininko pasirodymas „Eurovizijos“ scenoje atrodys – juk už kiekvieną specialųjų efektą čia reikia mokėti. „Dar niekas nėra aišku. Situacija ims aiškėti kai ten nuvyksime – tada ir susėsime viską dėlioti“, – patikina vyras.

Bet jau kurį laiką žinia, kad konkurse skambės ne vieno A. Pojavio balsas. „Tikrai žinome, kad bus pritariantieji vokalistai. Klausimas, ar juos matys žiūrovai – gal ir nematys“, – vis dar svarsto M. Tyla.

Žinodamas, kad, rodos, kiekvienam smalsu, kokį įvaizdį A.Pojavis demonstruos konkurse, M. Tyla išlieka paslaptingas – neatskleis ir viskas: lai šitai tampa staigmena. „Kokia bus Andriaus apranga nesakysime iki paskutinės minutės. Žmonės matė jį ir su fraku, ir rokeriškos išvaizdos. Galutinį variantą pamatysite būtent per pasirodymą“, – šypsosi.

Turėjo daugiau

30 tūkstančių litų – viena mažiausių sumų, skirta šalies atstovo „Eurovizijoje“ pasirodymui. Pastaraisiais metais Lietuvai atstovavę dainininkai su savimi vežėsi daug storesnes pinigines.

„Kiek tiksliai kainavo mano pasirodymas konkurse pasakyti sunku, bet labai gerai atsimenu, kad vien tie dūmai, kurie buvo scenoje mano pasirodymo metu, kainavo 10 tūkstančių eurų“, – 15min.lt pasakojo Azerbaidžane 14-ą vietą užėmęs D. Montvydas. Vien ši suma, paversta litais, siekia beveik 35 tūkstančius, o ką dar kalbėti apie kostiumą ir kitas, iš pažiūros, menkas detales.

Mėgindama prisiminti, kaip įkainotas buvo jos pasirodymas „Eurovizijoje“, Evelina Sašenko patikina – apie 50 tūkstančių litų. Tąkart scenoje mergina stovėjo vienut vienutėlė, buvo pasipuošusi prabangia suknele.

Valstybės paramą savo pasirodymbuvo gavusi legendine tapusi grupė „LT United“ taip pat gerokai viršijo A. Pojavio biudžetą. Anot grupės „šokėjo“ Arnoldo Lukošiaus, didelę paramą muzikantams buvo išreiškę remėjai. „Mums buvo davę kostiumus, dar buvo nupirkti bilietai. Už viešbutį, maistą ir pragyvenimą turėjome susimokėti patys. Brazausko fondas mums buvo skyręs 50 tūkst. litų, kai patekome į finalą, 30 tūkst. skyrė ir Zuokas. Kodėl skyrė, nežinau – tikrai pavelavo“, – sakė A. Lukošius.