Veidai

2017.02.02 09:13

Stelmužės ąžuolas dalyvauja Europos 2017 m. medžio konkurse

LRT.lt2017.02.02 09:13

Stelmužės ąžuolas dalyvauja Europos metų medžio konkurse. Šiemet konkurse Europos metų medis bus renkamas iš 16 kandidatų – po vieną iš kiekvienos konkurse dalyvaujančios Europos šalies. Lietuvos medis šiame konkurse dalyvauja pirmą kartą.

Konkursą organizuoja Aplinkos partnerystės fondas, remiamas Europos Komisijos. Organizatorių teigimu, Europos metų medis nėra medžių grožio konkursas. Juo siekiama pabrėžti medžių svarbą Europos gamtos ir kultūros paveldo srityje.

Kiekvienos šiame konkurse dalyvaujančios Europos šalies medis turi savo istoriją. Praėjusiais metais Lietuvos medžiu mūsų šalies gyventojai išrinko Stelmužės ąžuolą. Jis auga Stelmužės kaime Zarasų rajone ir laikomas ne tik seniausiu medžiu Lietuvoje, bet ir vienu seniausių visoje Europoje. Manoma, kad beveik 10 m apimties ir 19 m aukščio Stelmužės galiūnui yra apie 1000 metų.

Interneto svetainėje www.treeoftheyear.org galima pasirinkti ne daugiau kaip 2 labiausiai patikusius medžius ir už juos balsuoti naudojantis asmeniniu elektroniniu paštu. Balsavimas vyks iki š. m. vasario 28 d.