Naujienų srautas

Veidai2017.02.01 12:33

Tilto Kalifornijoje remontą sukliudė kolibrio kiaušinis

BNS 2017.02.01 12:33

San Fransisko įlankos regione aptiktas saugomo kolibrio lizdas su kiaušiniu sutrukdė didžiulio tilto remonto darbus.

Ričmondą ir San Rafaelį jungiančio tilto, esančio apie 50 km į šiaurę nuo San Fransisko, remonto darbai turėjo būti atidėti, nes viename medyje buvo aptiktas kolibrio lizdas su kiaušiniu, antradienį pranešė pareigūnai.

Ši kolibrių rūšis – Anos kalipta (Calypte anna) – yra saugoma Migruojančių paukščių sutarties įstatymo, draudžiančio iš lizdo išimti kiaušinius ir numatančio kitokias nykstančių paukščių apsaugos priemones.

Pusės kumščio dydžio lizdelis buvo aptiktas maždaug prieš savaitę, kai turėjo prasidėti tilto remonto darbai, kuriems planuojama išleisti 70 mln. dolerių (beveik 65 mln. eurų).

Jis buvo rastas Ričmondo pusėje, viename iš daugiau kaip dvidešimties medžių, kuriuos buvo planuota iškirsti, kad būtų praplatintas kelias, nurodė pareigūnai.

Pagal paukščių apsaugos aktą, tas medis turi likti savo vietoje, kol jame nebegyvens kolibrio jauniklis.

Minėto įstatymo tikslas – apsaugoti, atkurti ir valdyti migruojančių paukščių populiacijas, kad būtų užtikrintas jų ilgalaikis išlikimas.

„Esame susidūrę su tuo įvairiausiais atvejais – kiekviename projekte, su kuriais mums teko dirbti šios įlankos regione“, – sakė San Fransisko transporto komisijos atstovas Randy Rentschleris.

Aplinkosaugos organizacijos „Audubon California“ atstovas Garrisonas Frostas sakė, kad lizdus po vienu viaduku Petalumoje suka baltakaktės kregždės, o senojo tilto, jungiančio Ouklandą ir San Fransiską, nugriovimas turėjo būti atidėtas dėl ten įsikūrusių kormoranų.

Dėl rasto kolibrio lizdo kai kurie Ričmondą ir San Rafaelį jungiančio tilto remonto darbai gali būti atidėti kelioms savaitėms.

Vis dėlto R. Rentschleris sakė, kad dėl atidėtų darbų projekto kaina neišaugs, nes tuo metu darbininkai gali imtis kitų užduočių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi