Veidai

2017.01.27 22:55

Kaip pasaulis ruošiasi apokalipsei

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2017.01.27 22:55

Šiaurės Airija parduoda Šaltojo karo laikų branduolinį bunkerį, kuriame įrengta virtuvė, detoksikacijai skirti kambariai ir erdvės 235 žmonėms. Už tokį bunkerį valstybė tikisi uždirbti pusę milijono svarų sterlingų. Perkančiųjų panašius bunkerius tikrai yra. 

JAV bendrovė „VivosGroup“ šiemet tikisi baigti „Vivos xPoint“ projektą Pietų Dakotoje. Išpirkusi buvusią kariuomenės bazę, bendrovė įrengė beveik 600 privačių bunkerių, kuriuose telpa 5 tūkst. žmonių. Bendrovė „Survival Condo Project“ bunkeriuose įrengė prabangius apartamentus, kuriuose jau dabar noriai įsikuria Amerikos turtingiausieji, nerimaujantys dėl apokalipsės. 

Bendrovės „Reddit“ vadovas Steve`as Huffmanas atskleidė prisipirkęs motociklų, ginklų ir maisto atsargų bei atlikęs akių operaciją, nes išlikti su akiniais būtų sunkiau. 

Vienas iš buvusių bendrovės „Facebook“ vadovų Garcia Martinezas atokesnėje vietoje nusipirko žemės ir įkūrė ten mažą gyvenvietę su būtiniausiais energijos generatoriais. Kiek yra tokių „Planą B“ turinčių turtuolių – neaišku, bet ir tarp įprastų žmonių Amerikos žiniasklaida visada rasdavo besiruošiančių nelaimei. Jie, tiesa, pagal kišenę dažniausiai išgali tik kaupti būtiniausias atsargas. 

Plačiau apie tai, kaip pasaulis ruošiasi apokalipsei – Algirdo Acaus reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.