Veidai

2015.09.08 13:45

Ką valgo 116 metų gimtadienio sulaukęs seniausias pasaulio žmogus?

Japonijoje seniausias pasaulio žmogus Jiroemonas Kimura švenčia 116-ąjį gimtadienį. Jo pasveikinti atvyko valdžios atstovai.

Japonijoje seniausias pasaulio žmogus Jiroemonas Kimura švenčia 116-ąjį gimtadienį. Jo pasveikinti atvyko valdžios atstovai.

J. Kimura seniausiu pasaulio žmogumi tapo praėjusių metų gruodį, kai mirė 115 metų amerikietė. Gimtadienio proga japoną aplankė ne tik šeimos nariai ar draugai, bet ir vietos Kiotango miesto meras. Jis dovanų atnešė rinkinį sveikinimų iš viso pasaulio, o premjeras Shinzo Abe siunčia linkėjimų internetu.

 „Man 58-eri, dar jaunas. Tik pusė jūsų amžiaus. Dėkoju už jūsų kartos pastangas – Japonija sugebėjo įveikti to meto iššūkius ir šiandien klesti. Jūsų amžius – tai mūsų pasididžiavimas“, – garbingo amžiaus senolį sveikino Japonijos premjeras Shinzo Abe.

J. Kimura praėjusiais metais gulėjo ligoninėje, bet neseniai grįžo namo. J. Kimura turi septynis anūkus, dvidešimt penkis proanūkius ir keturiolika proproanūkių. Jį prižiūri vieno iš anūko žmona, pati sulaukusi jau šešiasdešimties. Ji sako, kad D. Kimura valgo tris kartus per dieną, dažniausiai ryžius arba moliūgus ir bulves. Japonija gali pasigirti 50 tūkst. šimtamečių, čia gyvena ir seniausia moteris – 115 metų Misao Okava.

Ilgiausiai istorijoje gyveno prancūzė Jeanne Calment. Tūkstantis devini šimtai devyniasdešimt septintaisiais ji mirė sulaukusi 122 metų.