Naujienų srautas

Veidai2017.01.23 16:29

Lenkija planuoja alimentų nemokančius tėvus „puošti“ elektroninėmis apyrankėmis

BNS 2017.01.23 16:29

Lenkijoje tūkstančiams pinigų savo vaikų išlaikymui neskiriančių žmonių gresia nešioti elektronines stebėjimo apyrankes, pirmadienį pranešė šalies teisingumo viceministras.

Lenkijos dešiniosios partijos „Įstatymas ir teisingumas“ (PiS) vyriausybė parengė įstatymų projektą, numatantį iki trejų mėnesių laisvės atėmimo tėvams, nemokantiems alimentų savo vaikų išlaikymui.

Dabar galiojantis įstatymas numato iki dvejų metų laisvės atėmimo bausmę „nuolat nemokantiems“ alimentų, bet nepatikslina, koks nemokėjimas yra laikomas „nuolatiniu“.

Kaip rodo Lenkijos nacionalinio asmenų skolų registro duomenys, vaiko išlaikymui skirtus pinigus vėluoja mokėti 305 tūkst. žmonių, daugiausia vyrų, todėl įsigaliojus naujajam įstatymui, šalies kalėjimams grėstų perpildymas.

Teisingumo viceministras Michalas Wojcikas šią problemą siūlo veiksmingai spręsti panaudojant elektronines sekimo apyrankes: viena apyrankė mėnesiui kainuotų 80 eurų – dešimt kartų mažiau nei kalinio išlaikymas kalėjime tą patį laikotarpį.

M. Wojcikas interviu Lenkijos televizijai sakė, kad tokios apyrankės leistų pareigūnams stebėti įsiskolinusius asmenis ir tikrinti, ar jie neslepia savo gaunamų pajamų, vaikščiodami į darbą.

Šiuo metu Lenkijos teismai nutraukia daugiau pusę bylų dėl nevykdomų finansinių įsipareigojimų, kadangi atsakovams dėl neva mažų pajamų dažnai leidžiama mokėti tik nedidelę dalį skirtos vaiko išlaikymo sumos, kad išvengtų bausmės už nuolatinį pinigų nemokėjimą.

Remiantis statistiniais duomenimis, 2016 metais laisvės bausmė už alimentų vengimą buvo skirta 3,7 tūkst. asmenų, dar 1,6 tūkst. buvo nuteisti, bet bausmės neatliko.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi