Veidai

2017.01.23 00:18

G. Ivanausko žiopčiojimas „Eurovizijos“ atrankoje žiūrovams sukėlė klausimų

lrytas.lt2017.01.23 00:18

Šeštadienio vakarą LRT TELEVIZIJOS eteryje parodytoje „Eurovizijos“ atrankos laidoje buvo atlikta daina, kuri žiūrovams sukėlė daug klausimų.

Didžiausio telefonu balsavusių žiūrovų palaikymo iš visų 13 dalyvių sulaukė aktorius Gytis Ivanauskas, „Eurovizijos“ atrankos scenoje prisistatęs slapyvardžiu Lolita Zero.

Moterimi persirengęs aktorius su šokėjais ir pritariančiaisiais vokalistais atliko ritmingą kūrinį „Get Frighten“. Spalvingas pasirodymas, kurio pabaigoje Gytis kumščiu daužė arbūzus, nepaliko abejingų – socialiniuose tinkluose pasipylė diskusijos, kuriose šis šou vadinamas ir „Eurovizijos“ parodija, ir ryškiu, konkursui tinkamu numeriu.

Į kitą etapą žengęs pasirodymas nustebino ir dėl to, kad iš arti filmuojant G. Ivanausko veidą, buvo akivaizdu, jog didžiąją dalį dainos teksto jis žiopčioja – kartais jo lūpų judesiai nesutapdavo su skambančiu balsu.

Lrytas.lt redakcija sulaukė ne vieno skaitytojo laiško, kuriame klausiama, ar taip nepažeistos atrankos taisyklės. Mat „Eurovizijos“ scenoje skambančių dainų muzika visada skamba iš fonogramos, bet balsai turi skambėti tik gyvai.

Lolitos Zero pasirodymas „Eurovizijos“ atrankoje:

Apie šią situaciją portalas pasiteiravo lietuviškos „Eurovizijos“ atrankos prodiuserio Lauro Lučiūno. Jis patikino, kad jokios taisyklės nebuvo pažeistos.

„Nėra ko slėpti, nes tai – akivaizdu. Gytis pasirodymo metu sušuko keletą frazių, tačiau dainavo kitas žmogus – scenoje už jo šokęs dainininkas Jurijus Veklenka. Taip daryti galima, juolab – pasirodyme, kuris yra teatrališkas ir akivaizdžiai humoristinis.

Tai nėra labai dažnas atvejis, bet aš pats tokių sprendimų esu matęs ir didžiojoje „Eurovizijoje“, kai scenoje žiopčioja žavi mergina, o dainuoja scenos gilumoje pasislėpusi pritariančioji vokalistė. Taip nėra pažeidžiamos taisyklės.

Svarbiausia – kad visi žmonės, kurių balsai skamba, išties būtų scenoje ir dainuotų gyvai. Kartais jie net nerodomi ekrane, stovi scenos pakraštyje, nėra filmuojami. Paprastai kalbant – viename „euroviziniame“ pasirodyme leidžiama dalyvauti šešiems žmonėms, tarp jų turi būti tas ar tie, kurie gyvai dainuoja skambantį kūrinį.

Ar jie yra scenos priekyje, ar už pagrindinės žvaigždės nugaros, sprendžia pasirodymo režisierius. Beje, turiu pastebėti, kad Jurijus puikiai sudainavo šį kūrinį, aš jam patarčiau tokia vokalo maniera įrašyti daugiau kūrinių, jam tai labai tinka“, – sakė L. Lučiūnas.

Kad panašių pasirodymų būna kovose dėl „Eurovizijos“, nesunku įsitikinti, pasižiūrėjus, pavyzdžiui, prieš ketverius metus surengtą Švedijos atranką į „Euroviziją“. Net šešis kartus „Euroviziją“ laimėjusi šalis itin rimtai žiūri į šį konkursą, atrankos koncertai vyksta didžiausiose arenose.

Tačiau ir joje 2013-aisiais atrankoje skambėjo daina, kurios atlikėja atvirai žiopčiojo scenoje. Tokį pasirodymą surengė ekstravagantiška, prieš porą dešimtmečių visame pasaulyje pagarsėjusi grupė „Army Of Lovers“. Atliekant kūrinį „Rockin' The Ride“, vokalistė La Camilla vaidino, kad dainuoja, o jos vokalo partiją iš tikrųjų atliko pritariančioji vokalistė.

La Camilla net nesugebėjo įtikinamai pažiopčioti, nepataikė į dainos tekstą, dėl to iškart po atrankos buvo išmesta iš grupės. „Army Of Lovers“ pasirodymas 2013-ųjų „Eurovizijos“ atrankoje:

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.