Veidai

2017.01.21 21:00

Kaune veikia naminių paukščių paroda

Kaune, Aleksandro Stulginskio universiteto parodų paviljone, šį savaitgalį veikia paukščių paroda. Joje demonstruojami tūkstančiai balandžių, įvairių veislių vištos, triušiai, dekoratyviniai paukščiai ir kiti gyvūnai.

Organizatoriai sako, kad šiemet pavyko surengti kaip niekad didelę ir įdomią parodą. Vien balandžių – daugiau nei tūkstantis skirtingų rūšių, tarp jų ir lietuviškų veislių sparnuočiai: Lietuvos pašto-parodiniai ir figūriniai, Aukštaičių burbuliai, Kauno drugeliai, Klaipėdos aukštaskraidžiai, Dainavos ir Sūduvos spalvotagalviai, Vilniaus naktiniai bei spalvotašoniai ir įvairios žuvėdrėlės.

„Mūsų balandžių kolekciją papildė vištininkai ir triušininkai. Vertinimui bus pateikti 900 balandžių, dar 400 rodomi voljeruose, taigi iš viso turime 1300 balandžių“, – skaičiavo Dekoratyvinių balandžių augintojų asociacijos pirmininkas Ramūnas Naruševičius.

Veislinių paukščių augintojai atsivežė pusketvirto šimto naminių ir dekoratyvinių paukščių.

Aptvaruose pozuoja ir egzotiški sparnuočiai – stručiai bei juodosios gulbės. Bet naminių paukščių augintojų pasididžiavimas – senųjų lietuviškų veislių vištos ir žąsys.

Patogiai narvuose įsitaisę ir septynios dešimtys triušių. Apie kiekvieną jų augintojai gali pasakoti nesustodami.

Paroda Kauno rajone, Aleksandro Stulginskio universiteto parodų paviljone, veiks iki sekmadienio.