Veidai

2017.01.21 15:53

Sostinėje bus atkuriami Misionierių sodai

BNS2017.01.21 15:53

Vilniaus senamiestyje, buvusio vienuolyno teritorijoje, ketinama atkurti sunykusią viešąją erdvę – Misionierių sodus.

Įgyvendinant Vilniaus miesto savivaldybės inicijuotą projektą, bus atkurta sodų sistema, restauruoti želdiniai, istorinis reljefas su autentišku kraštovaizdžiu, bus įkurtos edukacinės, kultūrinės erdvės.

Vidaus reikalų ministerija šią savaitę pranešė tam skyrusi beveik 3,5 mln. eurų, iš jų 3,2 mln. eurų – Europos Sąjungos (ES) fondų lėšos.

Planuojama, kad sodų teritorijoje bus įrengtas lėlių kioskas, tualetas ir paviljonas, mažosios architektūros elementų, sutvarkyta infrastruktūra, įrengta vietų sezoninėms lauko kavinėms su galimybe prisijungti prie inžinierinių tinklų. Taip pat bus pertvarkomos teritorijoje esančios Maironio ir Aukštaičių gatvės.

Buvęs misionierių vienuolyno sodas su keliais tvenkiniais įsikūręs sostinės senamiestyje, tarp Paupio ir Subačiaus gatvių. Ši teritorija su Misionierių vienuolyno baroko stiliaus pastatų ansambliu susiformavo XVIII amžiaus viduryje.

Minimi keturi ten buvę sodai: bendrasis didysis, laikytinas parku, pirmasis ir antrasis vaisiniai bei vidinis prie vienuolyno. Vienuolių įsirengtuose dviejuose vaisiniuose daržuose derėjo beveik 300 vaismedžių, o penkiuose tvenkiniuose plaukiojo karpiai ir karosai. Nedideliame angliškame sode vinguriavo du šaltiniai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt