Naujienų srautas

Veidai2017.01.25 00:17

Juodieji trumai – vieni paslaptingiausių pasaulio grybų

Jų nemarinuosi žiemai ir nekepsi vakarienei: juodieji trumai – vieni paslaptingiausių pasaulio grybų, kurių kilogramas kainuoja 4 tūkst. eurų. LRT TELEVIZIJOS laida „Gyvenimas“ į šių grybų medžioklę leidosi su Italijos karališka šeima. 

Toskanos regione esanti kadaise vienos įtakingiausių giminių – Strozzi – pilis įsikūrusi kelių šimtų hektarų vaizdingoje teritorijoje. Strozzi dinastija į istorijos vadovėlius įėjo dar prieš gerą tūkstantmetį: dėl įtakos Toskanoje tada jie surėmė ietis su ne ką mažiau garsia Medici šeima. 

Nors kovos čia jau seniai pamirštos, šiose valdose tarti ką tik minėtos pavardės – nevalia. Tai žino visi šios vietos svečiai nuo Davido Camerono iki popiežiaus. 

Tačiau ši vieta ypatinga ne tik dėl garsiausių pasaulio svečių ar kilmingų savo savininkų, bet ir dėl čia kartą per metus rengiamos vienų paslaptingiausių pasaulio grybų – trumų – medžioklės. 

Jau dvejus metus Florencijoje gyvenanti ir Lietuvos vardą Senajame žemyne garsinanti mados kūrėja Ela Tatarinova neslepia – viešnagė italų princesių pilyje ir trumų medžioklė reikalauja ne tik pinigų, bet ir padėties. 

Šis malonumas žmogui kainuoja apie 400 eurų, tačiau, net jei turite tiek pinigų, dar nereiškia, kad Strozzi šeimos vartai jums atsivers. 

Plačiau – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Gyvenimas“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi