Veidai

2017.01.22 21:01

Guinnesso rekordininkas R. Rotkevičius: rišant sodus svarbu būti geros nuotaikos

LRT KULTŪROS laida „Misija: Vilnija“, LRT.lt2017.01.22 21:01

Vilnietis Raimundas Rotkevičius prieš kurį laiką tapo žinomas ne tik kaip Lietuvos, bet ir kaip Guinnesso rekordininkas, surišęs didžiausią šiaudinį kabantį sodą. Pasak reportažo herojaus, šis rekordas nebuvo daug metų planuotas, o sodų rišimas į jo gyvenimą atėjo staiga ir užėmė visas jo mintis.

„Pati idėja buvo [komplekso „inTegra House“] pastatų savininkų, nes jie iškart numatė, kad šiame pastate kabės būtent sodai. Visas procesas tikrai buvo labai smagus, aišku, tai užėmė labai daug laiko. Visu pasiruošimu, šiaudų surinkimu rūpinosi mano bendradarbiai, nes mes pradėjome nuo šiaudų surinkimo, džiovinimo, pjovimo. Paskui reikėjo surasti darbuotojų, kurie galėtų surišti, „išauginti“ tą sodą“, – pasakoja R. Rotkevičius.

Pasak Guinnesso rekordininko, šio amato jis ir jo kolegos mokėsi iš tautodailininkės Marijos Liugienės. Kadangi R. Rotkevičiui šis kruopštus darbas sekėsi geriausiai, jis tapo tuo laiminguoju, kuris turėjo surišti sodus pastato interjerui papuošti.

Tiesa, tada dar niekam nekilo mintis apie Lietuvos ir tuo labiau Guinnesso rekordo siekimą.

„Čia reikėjo atvažiuoti kiekvieną dieną. Kadangi pats darbas nėra toks lengvas – pavargsta nugara ir reikia būti labai susikaupusiam, tai darbo buvo apie 4 val. kasdien. Šiaip darbas malonus, nes tu atsipalaiduoji. Gal ir keista, nes sudėtinga fiziškai, bet protiškai labai atsipalaiduoji, susikaupi, galvoji tik apie malonius dalykus“, – apie sodų rišimą pasakoja R. Rotkevičius.

Pašnekovas juokauja, kad rišant sodus reikia būti geros nuotaikos, harmoningam, nes atėjus blogoms mintims šiaudeliai labai greitai lūžta.

Šiaudiniai sodai – viena įspūdingiausių lietuvių paprotinės dekoratyvinės dailės rūšių, gyvybingų iki šių dienų. Nuo senų laikų Lietuvoje buvo manyta, kad šiaudų sodai, pakabinti namuose, atneša harmoniją, ramybę ir darną.  

Į komplekso „inTegra House“ erdves, kuriose ir yra pakabinti Raimundo gaminti sodai, atvykstantys svečiai pajunta tą ypatingą energiją, sklindančią iš sodų. Neretai svečiai po jais atsigula, tuomet sodai vienaip ar kitaip reaguoja – pradeda suktis į įvairias puses įvairiu greičiu arba toliau ramiai kabo.

„Man tikrai labai patiko šis užsiėmimas. Jau padariau ne vieną sodą papildomai, nes tai labai graži dovana, pavyzdžiui, vestuvių proga ar gimtadieniams. Kai dovanoji tokią dovaną, tai tu tikrai perduodi pačias gražiausias emocijas žmonėms“, – sako R. Rotkevičius.

Raimundas dovanoja iki galo nebaigtus sodus vien tik tam, kad tie žmonės, kurių namuose jie kabės, patys prisidėtų prie savo sodo kūrimo.

Plačiau apie tai, kaip sodų rišimas tapo Lietuvos ir pasaulio Guinnesso rekordu, – laidos „Misija: Vilnija“ reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.