Naujienų srautas

Veidai2017.01.20 19:17

Kiniją apkeliavusią lietuvę sužavėjo regionas, kuriame – net 23 etninės grupės

Trejus metus gyvenusi Kinijoje gyvenusi Lina Čiapaitė pasakoja, jos ši per 1,3 milijardo gyventojų turinti šalis sudomino savo nefasadine puse. Ypač įdomi, anot jos, yra ta Kinijos dalis, kurioje galima sutikti net 23 etninių mažumų grupių žmones.

Lina Vilniaus universitete studijavo sinologiją, tačiau vėliau nutarė išvykti savanoriauti į Kiniją. Ten kurį laiką mokė anglų kalbos, vėliau pradėjo verslą. Ir pradžių keliautoja gyveno didmiestyje Čongčinge, kuris, anot jos, toks kontrastingas ir įdomus, jog kartu ir traukia, ir kartu verčia jo nemėgti.

Anot L. Čiapaitės, visi Kinijos didieji miestai yra panašūs, suklestėję panašiu metu. Tiems, kurie nori pailsėti nuo didmiesčio triukšmo, pasak jos, verta užsukti į šalia Tibeto esančią Sičuanio provinciją.

„Ten yra viena didžiausių pasaulyje budistinių akademijų, kurioje yra apie 8 tūkstančius vienuolių ir kiekvienas turi po savo namelį. Tai labai įdomi aplinka“, – sako keliautoja.

L. Čiapaitė taip pat išskiria Junanio provinciją. Kinijoje iš viso yra 56 etninių mažumų grupės, iš jų 23 galima rasti būtent šioje provincijoje.

Anot keliautojos, šio regiono žmonės kitokie – netgi jų mąstymas šiek tiek skiriasi nuo rytinės Kinijos gyventojų.

Daugiau apie tai – įraše.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą