Veidai

2017.01.16 16:00

„Didingiausias cirkas pasaulyje“ neatlaikė nūdienos iššūkių: laukia paskutiniai 30 pasirodymų

Vykintas Pugačiauskas, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.01.16 16:00

Vienas iš garsiausių Amerikos cirkų paskelbė, kad gegužę baigs pasirodymus, neatlaikęs nūdienos iššūkių, o dauguma iš 500 artistų turės ieškotis naujo darbo. Pasivadinęs „didingiausiu cirku pasaulyje“, brolių Ringlingų cirkas sako, kad nėra vieno konkretaus veiksnio, privertusio išsižadėti nepelningo verslo. 

Dabar tigrai, liūtai, kupranugariai, kengūros ir lamos ieškosis naujų namų, o šimtai cirko artistų – apskritai namų, nes cirkas, kaip kadaise, keliavo po JAV geležinkeliu, o jo darbuotojai gyveno vagonuose.

„Cirkas – nuostabus Amerikos kultūros skyrius. Joks kitas pramoginis menas Amerikos kultūros nepaveikė taip, kaip cirkas. Per savo piką, kai cirkas atvykdavo į miestelį, uždarydavo mokyklas, šeimininkai išleisdavo darbuotojus. Būdavo tarsi nacionalinė šventė“, – prisiminimais dalijasi „Circus World“ muziejaus direktorius Scottas O`Donnellas.

Šis cirkas sukurtas, kai prieš beveik šimtą metų susijungė penkių brolių akrobatų iš Viskonsino tradicinė cirko trupė. Prieš pusę amžiaus verslą nusipirkusio entuziasto sūnus sako ilgai svarstęs, kaip jį išlaikyti, bet su ašaromis pripažįsta neberadęs išeities. Auditorija mažėjo jau dešimt metų.

Daugiau apie cirką, kuris dar surengs 30 pasirodymų – įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.