Veidai

2017.01.12 12:36

Delis įtūžo dėl „Amazon“ pardavinėjamų durų kilimėlių su Indijos vėliavos atvaizdu

BNS 2017.01.12 12:36

Indijos užsienio reikalų ministrė pareikalavo interneto prekybos milžinės „Amazon“ atsiprašyti už tai, kad savo Kanados rinkai skirtame tinklapyje ji pardavinėja durų kilimėlius su Indijos vėliavos atvaizdu.

Indijos užsienio reikalų ministrė Sushma Swaraj socialiniame tinkle „Twitter“ antradienį parašė, kad ji gali nurodyti uždrausti išduoti Indijos vizas „Amazon“ darbuotojams, jei kompanija neatsiprašys ir „tuoj pat neišims iš prekybos visų prekių, įžeidžiančių mūsų šalies vėliavą“.

„Jei tai nebus tuojau pat padaryta, nesuteiksime Indijos vizų jokiam „Amazon“ pareigūnui. Taip pat atšauksime anksčiau jiems išduotas vizas“, – socialiniame tinkle „Twitter“ rašė S. Swaraj.

Indija nėra vienintelė šalis, kurios vėliava atsirado ant kilimėlių, parduodamų trečiųjų šalių šiame tinklapyje. „Amazon“ taip pat prekiauja durų kilimėliais, ant kurių pavaizduotos JAV, Jungtinės Karalystės, Kanados ir kitų valstybių vėliavos.

S. Swaraj nurodė ambasadai Kanadoje imtis reikalo su „Amazon“ internetine parduotuve „aukščiausiu lygiu“.

„Amazon“ savo ruožtu po Indijos diplomatijos vadovės grasinimo socialiniame tinkle „Twitter“ išėmė iš prekybos šias prekes.

Šie durų kilimėliai su Indijos vėliava sukėlė daugybės indų, gyvenančių Kanadoje, įniršį. Jie socialiniuose tinkluose dalijosi šios prekės nuotraukomis ir ragino ministrę pareikšti formalų skundą.

Indijos įstatymai numato, kad įžeidus nacionalinę vėliavą gresia baudos ir įkalinimas.

Praėjusiais metais šalį sukrėtė protestai dėl internetinėje parduotuvėje pasirodžiusių kilimėlių, ant kurių pavaizduoti hinduistų dievai.