Naujienų srautas

Veidai2017.01.10 10:56

Suimtas šmaikščiu Holivudo ženklo pakeitimu įtariamas asmuo

BNS 2017.01.10 10:56

Los Andželo policija pirmadienį suėmė vietos menininką, įtariamą pirmąją Naujųjų metų dieną Los Andželo kalvose esančiame garsiajame Holivudo ženkle pakeitusį dvi jo raides ir vietoje „Hollywood“ ant kalno šlaito palikusį puikuotis užrašą „Hollyweed“ (angl. weed – žolė, marihuana).

30-mečiui Zachary Cole`ui Fernandezui, savanoriškai pasirodžiusiam policijos nuovadoje su advokatu, buvo pareikšti įtarimai baudžiamuoju nusižengimu.

Pasak policijos atstovo, jis vėliau buvo paleistas su pasižadėjimu neišvykti ir jam nurodyta atvykti į teismą vasario 15 dieną.

Z. C. Fernandezas, kuris pasirašo slapyvardžiu „Jesus Hands“ (Jėzaus rankos), sakė, kad pakeisti Holivudo ženklą jį įkvėpė panašus incidentas, kai universiteto menų studentas Danny Finegoodas kartu su draugais per 1976-ųjų Velykas darydami vieną meno studijų projektą pakeitė užrašą „Hollywood“, panaudoję paklodes ir virves.

Menininkas interneto žurnalui „Vice“ sakė, kad su draugu ištyrinėjo žymųjį ženklą, kad sugalvotų, kaip ištempus pakeisti dvi užraše esančias 13,7 metro aukščio raidės „O“, kad jos atrodytų kaip „E“.

Vyras sakė šia išdaiga siekęs paskatinti diskusijas apie kanapes, nes per lapkritį įvykusį balsavimą Kalifornijos rinkėjai nubalsavo už marihuanos vartojimo rekreaciniais tikslais legalizavimą.

Nors daugeliui šis pakeistas ženklas sukėlė juoką, vienas Los Andželo tarybos narys, Davidas Ryu, sakė nesąs tuo sužavėtas ir planuojąs siekti, kad Z. C. Fernandezui būtų skirta griežčiausia bausmė.

„Per visus tuos metus Holivudo ženklas buvo daug kartų keistas žmonių, siekiančių išgarsėti arba komercinės naudos, – sakė jis pranešime. – Tokio tipo pokštai eikvoja brangius mūsų visuomenės saugumo pareigūnų išteklius, kai reaguojama tiek į pokštą, tiek į išaugusias (žiūrovų) minias, taip pat į tokių incidentų skatinamus bandymus pamėgdžioti.“

Pasak policijos, Z. C. Fernandezui pateikti kaltinimai baudžiamuoju nusižengimu, o ne vandalizmu, nes pačiam ženklui žalos padaryta nebuvo.

Ant kalno šlaito, nuo kurio atsiveria vaizdas į Los Andželą, Holivudo simboliu tapęs didžiulis užrašas iškilo 1923 metais. Tiesa, iš pradžių užrašą, kuris buvo pastatytas reklamuojant vieną nekilnojamojo turto plėtros projektą, sudarė raidės „Hollywoodland“.

Panašių incidentų yra įvykę ir anksčiau – pavyzdžiui, popiežiaus Jono Pauliaus II apsilankymo garbei 1987 metais šis užrašas buvo pakeistas į „Holywood“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi