Naujienų srautas

Veidai2017.01.10 10:15

Lietuvos zoologijos sodo vėžliukai užmigs žiemos miego

LRT.lt 2017.01.10 10:15

Ar žinojote, kad baliniai vėžliai užmiega žiemos miegu? O kaip tai padaryti, jei jie gyvena šiltajame zoologijos sodo terariume? Lietuvoje vėžliai kasmet susiduria su išbandymais. Jie turi sugebėti susirasti ne tik maisto vasarą, bet ir tinkamą vandens telkinį žiemojimui, kuris trunka apie 5 mėnesius, rašoma pranešime spaudai.

Lietuvos zoologijos sode, norint tinkamai paruošti vėžliukus grįžimui į gamtą, tai pat sudaromos sąlygos žiemojimui. Tik šis laikotarpis trunka gerokai trumpiau. Vėžliukai, kurių amžius nesiekia vienerių metų, žiemoja apie 12 savaičių, o vyresni ilsisi ilgiau – 14 savaičių.

Šiuo metu zoologijos sode yra net 37 įvairaus amžiaus baliniai vėžliai bei 73 vėžliukai, kurie vasarą bus išleisti atgal į gimtąsias vietas Dzūkijoje.

Pamatyti išskirtines vėžliukų migdymo akimirkas, pakalbinti specialistus ir išgirsti įdomių faktų sodas kviečia sausio 12 d. (ketvirtadienį), 10.00 val. Vėžliukus išvysti galima Lietuvos zoologijos sode, zoomokyklėlėje, terariumo patalpose (Radvilėnų pl. 21, Kaunas).

Sodas ragina apie savo dalyvavimą pranešti el. paštu: ieva.petraskaite@zoosodas.lt

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi