Veidai

2017.01.07 13:00

Slovėniją apėmė „Melaniamanija“

BNS 2017.01.07 13:00

Auksiniai „Melania“ pyragai, „Baltųjų rūmų“ šlepetės, specialūs turai: Slovėnija nešvaisto laiko ir naudojasi galimybe pasireklamuoti čia gimusios JAV pirmosios ponios Melanios Trump dėka.

Būtent dėl M. Trump daug amerikiečių vyksta į Slovėniją. Slovėnijos turizmo valdybos duomenys rodo, kad praėjusių metų sausio-spalio mėnesiais, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu prieš metus, Slovėnijoje apsilankiusių amerikiečių skaičius šoktelėjo 11 proc. iki 80 tūkst.

„Susidomėjimas Slovėnija padidėjo nuo tada, kai Donaldas Trumpas paskelbė sieksiąs JAV prezidento posto“, – sako valdybos atstovė Livija Kovač Kostantinovič. Ji tikisi, kad susidomėjimas šalimi, ypač M. Trump gimtuoju Sevnicos miesteliu, esančiu už 100 km nuo sostinės Liublianos, dar labiau augs po D. Trumpo inauguracijos.

M. Trump, kuri prieš angliškai adaptuodama savo vardą, vadinosi Melanija Knavs, gimė Sevnicoje 1970 metais, tačiau būdama paauglė išvyko į Niujorką siekti modelio karjeros ir galiausiai tapo trečiąja D. Trumpo žmona.

Į gimtąją šalį ji sugrįžta retai. Kaip ir jos tėvai, kuriems vis dar priklauso namas Sevnicoje, nors jie gyvena Amerikoje.

„Melaniamanija“

Tačiau vietos verslininkams tai netrukdo pelnytis iš jos vardo. Pavyzdžiui, pagrindinėje Sevnicos gatvėje esančioje kepyklėlėle už tris eurus galima paragauti gabalėlio auksu puošto šokoladinio „Melanios“ pyrago.

Pyragas yra itin populiarus tarp vietos gyventojų ir užsieniečių, sakė kepyklėlės darbuotoja Darja Jelenc.

„Tai nacionalinis pasididžiavimas... Pastarosiomis savaitėmis pardavėme labai daug šių pyragų. Žmonės jų atvyksta net iš Liublianos“, – sakė ji.

Ant vienos iš žaliųjų Sevnicos kalvų įsikūrusiame restorane galima paragauti patiekalų iš valgiaraščio „Melania“.

Miestelyje taip pat parduodami ir „Melania“ blyneliai su mėlynėmis, vaniliniais ledais ir, žinoma, aukso spalvos papuošimais.

O vietinė kelionė agentūra net siūlo „Melanios turą“ po Sevnicą, Liublianą ir Milaną, kur ji pradėjo savo modelio karjerą.

„Melaniamanija“ užsikrėtė ir vietinė avalynės gamybos įmonė „Kopitarna Sevnica“, kuri pradėjo gaminti ribotą kiekį prabangių veltinio šlepečių, pavadintų „Baltieji rūmai“.

„Mes taip pat nusiuntėme vieną porą Amerikos pirmajai ponia, kas jos šildytų jos kojas šaltais žiemos mėnesiais“, – sakė įmonės atstovė Mateja Reseta.

Trumpai nesužavėti

Tačiau D. ir M. Trumpai tokia „Melaniamanija“ Slovėnijoje nėra sužavėti. Jie jau pasisamdė Slovėnijoje advokatą, kad prekybininkai nustotų naudotis Melanios vardu komerciniais tikslais be jos sutikimo.