Naujienų srautas

Veidai2017.01.06 09:30

Aukcione parduoti asmeniniai princesės Dianos laiškai

Didžiojoje Britanijoje aukcione parduoti velionės princesės Dianos laiškai, rašyti vienam šeimos draugų, dirbusių Bakingamo rūmuose. Parduoti kartu su kitais karališkosios šeimos daiktais, laiškai atskleidžia princesės Dianos kasdienius džiaugsmus ir įdomias detales apie monarchų gyvenimą.

„Williamas dievina savo mažąjį broliuką ir visą laiką praleidžia jį apipildamas nesibaigiančiais apkabinimais ir bučiniais; neprileidžia net tėvų.“ Taip laiškia apie princo Williamo ir Harry vaikystę rašė jų motina, princesė Diana. Šeši tokie laiškai, kuriuose princesė rašo ir apie princo Harry nesėkmes mokykloje, buvo parduoti aukcione daugiau nei už 15 tūkstančių svarų. Jo vadovai džiaugiasi renginio atgarsiu visuomenėje.

„Buvo labai didelis susidomėjimas. Tai nuostabu. Visi šalies laikraščiai rašo apie tai. Tiesą sakant, netgi vienas Vokietijoje. Esame priblokšti tokio dėmesio“, – prisipažino aukciono vadovas Luke`as Macdonaldas.

Laiškai aukcione buvo parduodami kartu su kitais karališkajai šeimai priklausiusiais daiktais. Tarp jų: atvirukai, nuotraukos ir net torto gabalėlis iš karalienės vestuvių. Visi šie prisiminimai priklausė neseniai mirusiam Bakingamo rūmų ūkvedžiui, labai geram karališkosios šeimos draugui, susirašinėjusiam ir su karaliene, ir su princese Diana. Tiesa, aukciono vadovai mano, kad visuomenės dėmesį prikaustė Dianos laiškai.

„Šiuose laiškuose ji rašo draugui, kalba kaip motina apie savo vaikus, ne kaip princesė“, – sėkmę aiškino aukciono vadovas.

Aukciono dalyviai už visus karališkuosius daiktus sumokėjo net 55 tūkstančius svarų. Didžioji dalis pinigų atiteks velionio šeimai, rengusiai aukcioną. Vienas pirkėjas nepagailėjo ir kelių šimtų svarų už  7 dešimtį skaičiuojantį, bet vis dar valgomą karališkųjų vestuvių torto gabalėlį.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą