Veidai

2017.01.05 12:11

Kokie žmonės gyvena po Vilniaus stogais?

Vilnius – kasmet auganti ir besikeičianti Lietuvos sostinė. Po jo apsnigtais stogais šiuo metu iš viso gyvena kiek daugiau nei 574 tūkst. žmonių. Kokie žmonės gyvena tarp mūsų? Į šį klausimą atsakymą nesunkiai galima rasti apžvelgus prieš kelias dienas paskelbtus grupės „Code4Vilnius“ infografikus, juose  – Registrų centro surinkti duomenys apie Vilniaus miesto gyventojus, duomenys atnaujinami kas mėnesį.

Vilniaus mieste – įvairiausios žmonių grupės. Vyriausi sostinėje – 114 metų amžiaus moteris bei 108 erių vyras. Daugiau nei trečdalį vilniečių sudaro 20–45 metų amžiaus grupė, laikoma darbingiausia visuomenės dalimi. 

Dėl padidėjusios ir vis augančios emigracijos Vilniuje gyvena vos 9 proc. jaunimo. Ketvirtadalį užima vidutinio amžiaus žmonės, kuriems yra nuo 46 iki 64 metų, o senjorų, vyresnių nei 65-eri, yra kiek daugiau nei vaikų iki 9-erių – 16 proc.  „Code for Vilnius“ apskaičiavo ir vilniečių vidutinį amžių – apie 40 metų. 

2016 m. liepos mėn. duomenys

„Kadangi jie [infografikai] yra labai tikslūs, mes galime juos panaudoti ne tik savo sistemoms, bet ir informavimui apie tai, kas yra mieste. [...] Kalbant apie paprastus pavyzdžius, tai sakykim, jeigu yra daugiabučių namų rajonas, aplink jį gali reikėti projektuoti žalias erdves arba gali nereikėti, jei ten gyvenantys žmonės nėra tuo suinteresuoti. Galbūt reikia statyti vaikų žaidimo aikšteles, jeigu ten yra vaikų – pagal tai mes galime apspręsti, kur ką daryti yra efektyviau , naudingiau, prasmingiau, o kur galbūt geriau pasitelkti kitus sprendimus“, – apie infografikų pritaikymą pasakoja Vilniaus mero patarėjas Povilas Poderskis.

Plačiau – reportaže.