Veidai

2017.01.02 11:50

Australijos zoologijos sode moteriai įkando gyvatė

BNS 2017.01.02 11:50

Viename Australijos zoologijos sode jaunai moteriai įkando laukinis žvilgantysis medžaltis, pirmadienį pranešė greitosios pagalbos medikai.

Incidentas įvyko turistų pamėgtame zoologijos sode, kurį įsteigė velionio gamtininko Steve`o Irwino šeima ir kuriame prieš metus vieną prižiūrėtoją užpuolė tigras.

Dvidešimt kelerių moteriai pagalbą įvykio vietoje suteikė greitosios pagalbos medikai, o paskui ji buvo nuvežta į ligoninę. Jos būklė stabili, sakė Kvynslando greitosios medicinos pagalbos tarnybos atstovas.

„Šią popietę viena viešnia netyčia užmynė laukinę gyvatę, – feisbuke pranešė Kvynslando Saulėtojoje Pakrantėje esantis „Australia Zoo“. – Nustatyta, kad tai buvo žaliasis žvilgantysis medžaltis.“

Zoologijos sodas pridūrė, kad ši dažna gyvatė nenuodinga ir kad tai buvo pirmas kartas, kai lankytojui įkando gyvatė.

„Džiaugiamės galėdami pranešti, kad ir viešniai, ir gyvatei viskas gerai“, – „Twitter“ pridūrė televizijos dokumentinio serialo apie gamtą „Krokodilų gaudytojas“ (The Crocodile Hunter) žvaigždės S. Irwino našlė Terri.

Žalieji žvilgantieji medžalčiai gyvena Šiaurės ir Rytų Australijos pakrančių regionuose. Šios medžiuose gyvenančios gyvatės išauga iki maždaug 2 m ilgio.

Pernai sausio mėnesį „Australia Zoo“ prižiūrėtoją apdraskė sumatrinis tigras, rimčiausiai – kaktą ir riešą.

Praėjusį mėnesį Kvynslande mirė 77 metų vyras, kuriam savaite anksčiau namuose įkando trečia pagal nuodingumą pasaulio gyvatė taipanas.

Nors Australijoje yra 20 iš 25 nuodingiausių pasaulio gyvačių rūšių, žmonės šioje šalyje nuo gyvačių įkandimų miršta retai.