Naujienų srautas

Veidai2017.01.02 08:40

Beniliukso šalių gyventojai Naujuosius pasitiko nerdami į šaltą jūros vandenį

Beniliukso šalių gyventojai šiemet toliau puoselėja tradiciją pirmąją Naujųjų metų dieną nerti į šaltą Šiaurės jūros vandenį. Šią tradiciją bando kartoti ir sveikuoliai Vokietijoje, o pirmieji nerti į šaltą vandenį per Naujuosius sako pradėję italai.

Romoje pirmąją Naujųjų metų dieną neriančių į šaltą Tibro upės vandenį buvo tik keturi, bet jie patys drąsiausi, o italų pradėta tradicija Europoje – bene seniausia.

Olandai tradiciją pradėjo apie 1960 m. Į vos kelių laipsnių Šiaurės jūros vandenį šiemet olandai bėgo taip, tarsi jūra iš tikrųjų slėptų įėjimą į Naujuosius metus.

„Kiekvienais metais taip darau. Tarsi atsinaujinu. Panėręs prisimenu visa, kas buvo pernai“, – sakė vienas mauduolių.

Daugiausia bėgikų – apie dešimt tūkstančių – susirinko paplūdimyje prie Hagos. Visoje Olandijoje, pasak akcijos organizatorių, į šaltą vandenį pirmąją Naujųjų metų dieną nėrė apie 50 tūkstančių žmonių. Kaimyninė Belgija olandus kopijuoja nuo 1987 m. Ostendės miesto paplūdimyje šiemet susirinko pusantro tūkstančio žmonių.

Vokiečiai irgi bando kartoti Beniliukso šalių tradiciją, bet šiemet prie Berlyno esančio ežero vandenį pirmą Naujųjų metų dieną išdrįso išbandyti vos vienas kitas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą