Veidai

2022.01.13 16:04

Teisme nutraukta Editos Mildažytės byla – perduota laiduotojo atsakomybei, 1,5 metų negalės vairuoti

LRT.lt2022.01.13 16:04

Vilniaus miesto apylinkės teisme išnagrinėta neblaivios vairavusios žurnalistės, laidų vedėjos, prodiuserės Editos Mildažytės byla.

Ketvirtadienį teisme paskelbta, kad baudžiamoji byla nutraukiama, patenkintas vienerių metų laidavimo prašymas be užstato. E. Mildažytė perduota laiduotojo, gyvenimo draugo Sauliaus Pilinkaus atsakomybei.

Iš E. Mildažytės 1,5 metų atimama teisė vairuoti automobilį. Teismas taip pat nusprendė išieškoti automobilio vertę atitinkančią sumą – 17 480 eurų. Ši suma keliaus į valstybės biudžetą.

LRT.lt primena, kad 2021 m. gruodžio 22 d. vykusiame teismo posėdyje, E. Mildažytei pripažinus kaltę dėl vairavimo išgėrus, prokuroras Valdemaras Baranauskas paprašė kaltinamąją atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės, perduoti ją gyvenimo draugo Sauliaus Pilinkaus atsakomybei dvejiems metams be užstato ir bylą nutraukti.

Prokuroras taip pat prašė uždrausti E. Mildažytei vairuoti dvejus metus bei išieškoti automobilio vertę atitinkančią sumą – 17 487 eurus.

Moters advokatas prašė švelnesnės bausmės – bent ženkliai sumažinti konfiskuotiną sumą, geriau skirti įmoką į Nukentėjusiųjų nuo nusikaltimų fondą. Jis taip pat prašė trumpesniam laikui, nei siūlė prokuroras, atimti E. Mildažytės teisę vairuoti.

„Ji nebuvo teista, nusikalto pirmą kartą, visiškai prisipažino kalta ir nuoširdžiai gailisi, neįrašyta į Priklausomybių ligų įskaitą, ji yra nusipelniusi žurnalistė, publicistė, itin kritiškai vertina savo poelgį, ji patyrė ir viešą visuomenės teismą“, – gruodį teisme kalbėjo advokatas A. Kliunka.

Anksčiau teismui duodama parodymus E. Mildažytė vairavimą išgėrus vadino gėdingu poelgiu. „Gėdingas poelgis, kuris man kaip asmeniui ir profesionalui padarė didžiulę žalą, negaliu paaiškinti, kodėl taip įvyko. Sutinku su viskuo“, – teigė ji.

Ji pasakojo, kad sulaikymo dieną išgėrė butelį vyno, neplanavo niekur važiuoti, tačiau vėliau nuvažiavo apie 30 kilometrų. E. Mildažytė sakė, kad vairuoja nuo 1987 metų, per tą laiką nė karto iki tol nebuvo sukėlusi avarijos ar vairavusi neblaivi. Pasak jos, su laiduotoju siūlomu S. Pilinkumi ji praleidžia daugiausia laiko, jis galintis jai daryti teigiamą įtaką.

E. Mildažytė 2021 m. rugsėjo 19 d. buvo sulaikyta prie vairo apsvaigusi nuo alkoholio ir atsidūrė areštinėje. Jos vairuojamas automobilis „Honda Jazz“ sustabdytas Vilniuje, Nemenčinės plente. Moteriai nustatytas 2,36 promilių girtumas (vidutinis girtumo laipsnis), užtraukiantis baudžiamąją atsakomybę.

Žinomos žurnalistės ir laidų vedėjos atžvilgiu buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl vairavimo išgėrus. Baudžiamajame kodekse už tai numatyta bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki vienų metų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt