Veidai

2017.01.03 23:18

Švenčių laikotarpiu Ispaniją apima loterijos karštinė

LRT KULTŪROS laida „Euromaxx“, LRT.lt2017.01.03 23:18

Ispanijoje žiemos švenčių laikotarpis neatsiejamas nuo kalėdinės „El Gordo“ loterijos. Ji rengiama kasmet. Piniginiai prizai išdalijami tūkstančiams laimingųjų. Tarp jų pernai buvo ir Madrido vaškinių figūrų muziejaus darbuotojai.

Kasmet gruodžio mėnesį Ispanijoje vyksta kalėdinė loterija. Neretai tokiose loterijose bendrai dalyvauja visas įmonės kolektyvas. Šioje loterijoje galima išlošti didžiausią pasaulyje piniginį prizą. 2014 metais didįjį prizą – 64 milijonus eurų – laimėjo Madrido vaškinių figūrų muziejaus kolektyvas. Muziejaus atstovas spaudai Gonzalo Presa labai gerai atsimena tą akimirką.

„Tą akimirką svajonė tapo realybe. Net sunku įsivaizduoti, kad taip gali nutikti. Ir – staiga – kažkuris sušunka – juk tai muziejaus nusipirkto bilieto numeris. Patikrinau skaičius ir viskas sutapo. Kaip muziejaus atstovas spaudai, visų pirma aš išplatinau pranešimą, kad Vaškinių figūrų muziejus laimėjo Kalėdinės loterijos didįjį prizą ir tik tada pradėjau švęsti. Iš pradžių reikėjo atlikti savo darbą“, – džiaugsmingą akimirką prisimena G. Presa.

Visi 32 muziejaus darbuotojai jau daug metų dalyvaudavo loterijoje. Čia įprasta, kad brangius loterijos bilietus bendrai perka visa šeima, giminės ar įmonės darbuotojai. Muziejaus darbuotojai bendrai nusipirko 160 bilietų po 20 eurų. Taigi vienas bilietas atnešė 400 tūkst. eurų pelno.

„Už loterijoje laimėtus pinigus nusipirkau namą, grąžinau visas banko paskolas ir dabar mėgaujuosi gyvenimu. Dabar dėl nieko nesijaudindamas galiu dar daugiau energijos skirti darbui“, – pasakoja muziejaus darbuotojas Javieras Josa.

Pačiame muziejuje lyg ir niekas nepasikeitė.

„80 proc. darbuotojų liko dirbti muziejuje. Dabar jie laimingesni. Dirbti mėgstamą darbą – tai irgi savotiškas aukso puodas. Ne visiems taip pasiseka. Ne visi tokie laimingi. Manau, esu tas laimingasis, todėl ir likau čia dirbti“, – tikina muziejaus atstovas spaudai G. Presa.

Ispanijoje kalėdinė loterija pradėta rengti prieš 200 metų. Kasmet keliems tūkstančiams laimingųjų išdalijama daugiau kaip du milijardai eurų. Bilietų numeriai ir prizo dydis traukiami iš atskirų būgnų. Loterija gyvai transliuojama per televiziją ir transliacija trunka kelias valandas.

[citata]

Du San Ildefonso mokyklos mokiniai ištraukia 1774 numerius ir garsiai juos išdainuoja. Pernai didįjį prizą laimėjo bilietas, pažymėtas numeriu 1-3-4-3-7. Jį kaip tik ir buvo įsigijęs muziejaus kolektyvas. Keliasdešimt milijonų eurų susižėrę muziejininkai per vieną naktį tapo garsūs visoje šalyje.

Reuters/Scanpix nuotr.

„Cristiano Ronaldo garsus visame pasaulyje dėl savo pasiekimų. Aš – ne. Man tiesiog pasisekė, nuo praeitų metų gruodžio 22-osios jaučiuosi daug laimingesnis”, – džiaugiasi G. Presa.

Galbūt sociologiniai tyrimai, skelbiantys, kad loterijų laimėtojai po šešių mėnesių būna lygiai tokie pat laimingi arba nelaimingi, kokie ir buvo iki laimėjimo, ir neatspindi visos tiesos. Tačiau, kad ir kaip būtų, kasmet prieš Kalėdas visą Ispaniją apima loterijos karštinė. Kiekvienas nusipirkęs loterijos bilietą tikisi, kad jam pasiseks taip, kaip pasisekė muziejaus darbuotojams.

Didelė atsakomybė tenka ir San Ildefonso mokiniams. Išdainuoti skaičių litanijas jie ruošiasi ištisus du mėnesius.

Laimėtojo G. Presa patarimas būsimiems laimėtojams:

„Jeigu išlošėte milžinišką sumą pinigų, pavyzdžiui, vieną milijoną, pasistenkite likti ant žemės ir stovėti taip tvirtai, kaip futbolo aikštėje stovi C. Ronaldo. Likite stovėti ant žemės ir mėgaukitės gyvenimu. Visi žino, kad gyvenimas – tai loterija, o didžiausias laimėjimas – normalus gyvenimas ir gera sveikata. O jei jums pasiseks taip, kaip pasisekė mums, tik geriau!“

G. Presa turi dar vieną patarimą – aplankykite Madrido vaškinių figūrų muziejų. Pasak jo, tai – pats laimingiausias muziejus pasaulyje.