Veidai

2016.12.28 21:07

Vokiško stiliaus kalėdinės mugės eksportuojamos į daugybę šalių

Šventinę nuotaiką mieste kuria ir tradicinės kalėdinės mugės. Jose galima rasti dovanų artimiesiems, nusipirkti puošmenų namams, šventinių kepinių ir kitokių tradicinių skanumynų. Nesušalti padeda karštas vynas ir skrudinti migdolai.

Kai pasirodo pirmosios snaigės ir ore pasklinda kepamų dešrelių kvapas, vokiečiai žino, kad tai – didžiųjų metų švenčių metas. Kad pajustų šventinę nuotaiką, jie plūsta į kalėdines muges.

Viena iš garsiausių – Niurnbergo kalėdinė mugė. Kasmet joje apsilanko per du milijonus vokiečių ir turistų iš užsienio. O visose Vokietijos kalėdinėse mugėse apsilanko net apie 270 mln. žmonių. Visoje šalyje veikia apie 2,5 tūkst. kalėdinių mugių, todėl tikrai yra iš ko pasirinkti.

Svarbiausias vokiškų Kalėdų bruožas – džiaugsminga nuotaika. Vokiško stiliaus kalėdinės mugės jau seniai eksportuojamos į Jungtines Valstijas, Aziją ir kitur.

Reuters/Scanpix nuotr.

Niurnbergo mugę kiekvienais metais atidaro angeliukas, arba „Christkind“. Dėl to ši mugė ir vadinasi „Christkindmarkt“. Ši tradicija atsirado tik 1930 metais, o pati mugė vyksta jau beveik 400 metų. Tai viena iš seniausių mugių Vokietijoje.

Pirmosios kalėdinės mugės pradėtos rengti dar viduramžiais. Iš pradžių jos neturėjo nieko bendro su religija. Tais laikais per Kalėdas ir per Velykas buvo rengiami ypatingi turgūs. Kalėdinių tradicijų ekspertė Alix Paulsen pasakoja, kad čia galėdavę prekiauti ne tik prekeiviai profesionalai, bet ir paprasti žmonės, norintys parduoti savo gaminius.

„Didelę dalį prekeivių sudarydavo neturtingi miestiečiai, pardavinėjantys pačių pagamintus slyvinius triufelius, pasidabruotus riešutus ar nedidelius žaisliukus. Iš čia uždirbtų pinigų žmonės Kalėdoms galėdavo nusipirkti geresnio maisto“, – pasakoja A. Paulsen.

Kadangi žiemą šalta ir žmonės greitai išalksta, čia pradėtos pardavinėti keptos dešrelės ir karšti gėrimai. Visa tai ir šiandien labai paklausu. Vokietijos kalėdinėse mugėse per metus parduodama apie 50 mln. litrų karšto vyno.

„Lebkuchen“ – tai tradiciniai vokiški meduoliai.

Reuters/Scanpix nuotr.

„Lebkuchen“ neatsiejami nuo šios šventės, kaip ir karštas vynas, sausainiai ir šokoladiniai domino. Jų būtinai turi būti ant stalo“, – tikina meduolių pardavėja Claudia Kern.

Daugelyje kalėdinių mugių įrengiamos ir prakartėles, vaizduojančios Kristaus gimimą. Čia dažniausiai būna ir Trys Karaliai.

Kalėdos – tai linksma šeimos šventė. Jeigu norite pajusti vokiškų Kalėdų nuotaiką, apsilankykite kurioje nors kalėdinėje mugėje. Geriausia, kai sninga.