Veidai

2016.12.29 12:40

Nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje – nematytas vedėjų duetas

Sausio 7-ąją į LRT TELEVIZIJOS eterį grįžta nacionalinė „Eurovizijos“ atranka, kurios scenoje žiūrovai išvys ne tik puikiai žinomus ir dar negirdėtus atlikėjus, bet ir naują muzikinio projekto vedėjų porą. Šiemet vedėjų mikrofonai patikėti Ievai Stasiulevičiūtei ir Gabrielei Martirosianaitei.

Žiūrovams dar nematytas duetas keičia pernai nacionalinę atranką į didžiausią Europos dainų konkursą vedusią porą – Andrių Rožicką ir Gerūtą Griniūtę. Tiesa, G. Martirosianaitei darbas LRT TELEVIZIJOJE – ne naujiena: 2015 m. rudenį kartu su aktoriumi Giedriumi Savicku ji vedė pučiamųjų orkestrų konkursą „Vario audra“, o I. Stasiulevičiūtė nacionalinio transliuotojo eteryje pasirodys pirmąjį kartą.

„Iš tikrųjų norėjome dalyvauti konkurse, bet gavosi taip, kad tapome jo vedėjomis. Gera žinia bent jau ta, kad mes neiškrisime“, – puikiai nusiteikusi kalbėjo I. Stasiulevičiūtė.  

Kaip ir kasmet, savo jėgas konkurse išbandys ir žymūs, ir dar nespėję išgarsėti atlikėjai: Edgaras Lubys, Alanas Chošnau, Aistė Pilvelytė, Ruslanas Kirilkinas, Vidas Bareikis, Ugnė Kudlaitė, Rasa Kaušiūtė, Ieva Zasimauskaitė, Paula Valentaitė, Elvina Milkauskaitė, Benas Malakauskas, Milda Martinkėnaitė, Rasa Vaštakaitė, Audrius Petrauskas, Julija Jegorova, Tadas Rimgaila, Laura Steponavičienė, Rūta Andruškevičiūtė, Dagna Kondratavičiūtė, Gabrielius Vagelis, Kotryna Juodzevičiūtė, Giedrė Girnytė, Augustė Vedrickaitė, grupė „E.G.O“ ir kt.

Anot LRT vyriausiojo prodiuserio ir ilgamečio eurovizinės delegacijos vadovo Audriaus Giržado, šiemet pirminiame etape žiūrovai išgirs net 51 dainą. „Šiais metais nėra užkadrinės atrankos – visi atlikėjai dalyvaus pirminiame etape“, – sakė jis.

Atlikėjų prodiuserio Lauro Lučiūno teigimu, itin didelis dalyvių skaičius pareikalavo šiek tiek pakeisti taisykles.

„Pernai kai kurie dalyviai skundėsi, kad atrankos etapas buvo ilgas, ir pasirodyti reikėjo gana dažnai, tad šiemet atlikėjas turės pasirodyti pirmoje laidoje, o jei pateks į kitą etapą – tuomet tik penktoje. Taškysis kraujas, nes pirmose keturiose laidose kris ne po vieną ar du artistus, o po pusę atlikėjų. Tai yra, jei vienoje laidoje dainuoja dešimt atlikėjų, penki iš jų iškart atsisveikins su konkursu. Tad kai kuriuos atlikėjus žiūrovai išvys vos vieną kartą, bet bent jau niekas nepervargs“, – nuotaikingai kalbėjo vienas konkurso organizatorių L. Lučiūnas.

Muzikos atlikėjų prodiuseris teigė, kad pernykštis mūsų šalies atstovas Europos dainų konkurse Donatas Montvydas šiųmetinėje atrankoje nedalyvaus. O šiuo metu Prancūzijoje gastroliuojanti ir jau ne kartą „Eurovizijos“ atrankoje dalyvavusi Neringa Šiaudikytė savo jėgas konkurse mėgins ir šiemet.

Pasak L. Lučiūno, kaip ir pernai, šiųmetinei atrankai dainas kūrė įvairių šalių autoriai, o atlikėjai jas rinkosi patys. Tarp dainų autorių dominuoja švedai, ispanai, britai.

„Kai kurios dainos buvo su lietuviškais tekstais, tačiau atlikėjams palikta galimybė apsispręsti, kokia kalba jie nori dainuoti. Net neprieštaraujame, jei viename atrankos ture jis dainuos lietuviškai, kitame – angliškai“, – tikino LRT vyriausiasis prodiuseris.

Anot L. Lučiūno, šiais metais komisija taip pat bus įvairi ir rotuojama, matysime gerai žinomus veidus, be kurių sunku įsivaizduoti „Eurovizijos“ atrankas. Taip pat konkurso dalyvius vertins ir užsienio komisija, kuri savo darbą pradės nuo penktosios atrankos laidos. Balsavimo tvarka išlieka tokia pati – atlikėjus vertins ir televizijos žiūrovai, ir komisijos nariai.

Nacionalinės atrankos finalas, kuriame išvysime ne mažiau nei šešis atlikėjus, yra suplanuotas kovo 11 d. Iš viso televizijos eteryje bus parodyta 10 laidų.

Nors spaudoje buvo ne kartą paskleisti gandai, kad Europos dainų konkursas Ukrainoje gali neįvykti, A. Giržado teigimu, nėra jokio pagrindo taip manyti.

„Dažniausiai tokią informaciją paskleisdavo Rusijos spauda, ir šiuos gandus konkurso organizatoriai visuomet paneigdavo. Gruodžio 8-ąją buvo paskutinis terminas, kai Ukraina turėjo pateikti visus dokumentus dėl konkurso organizavimo, jie tai padarė ir įvykdė visus reikalavimus. Iki to laiko atsilikimas nuo grafiko organizuojant konkursą buvo, ir tai pripažino patys ukrainiečiai. Tačiau šiuo metu ir ukrainiečiai, ir Europos transliuotojų sąjunga (angl. EBU) pripažįsta, kad viskas yra tvarkoje ir konkursas Kijeve įvyks.

LRT.lt portalas primena, kad 2016-aisiais Stokholme vykusioje „Eurovizijoje“ su daina „1944“ nugalėjo ukrainietė Jamala.