Veidai

2022.01.12 21:18

Kita eurovizinės atrankos pusė: be muzikos negali, bet kai nori atsikvėpti, dalyviai klauso ir mantrų, ir gamtos

Eimantė Juršėnaitė, LRT.lt2022.01.12 21:18

Visi, kurie varžosi dėl galimybės atstovauti Lietuvai „Eurovizijoje“ ir dalyvauja nacionalinėje atrankoje „Pabandom iš naujo“, gyvena muzika, ja kvėpuoja ir yra jos apsupti – muzika skamba jų studijose, grotuvuose, automobiliuose... Vis tik kai muzika yra ne tik gyvenimas, bet ir darbas, nuo jos kartais reikia atitrūkti ir pabėgti. Daugelis antrosios atrankos laidos dalyvių šypsosi, kad geriausias poilsis – tyla, tačiau padeda ir kitos veiklos. 

Sunku pabėgti nuo muzikos – ji skamba gatvėje, filme, automobilyje, pastebi Ieva Zasimauskaitė. „Taigi, jei noriu pabėgti, išvažiuoju į kokią nors atokesnę vietą, kur galiu pabūti su savimi. Jei nenoriu klausytis populiariosios muzikos, klausausi mantrų – tai taip pat labai padeda. Be to, atsipalaiduoti po kūrybos labai padeda maisto gaminimas ir namų ruoša – savotiškas sugrįžimas į žemę“, – portalui LRT.lt sako ji.

Atgaivos tyloje ir gamtoje ieško ir Emilija Katauskaitė-Emilijana. Ji tikina, kad muzika – didelė jos gyvenimo dalis, tad su ja keliasi ir užmiega. „O jei tikrai reikia pailsėti, klausausi gamtos muzikos! Gamtos garsai padeda pabūti tyloje ir pailsinti ausis.

Labai mėgstu ilgus pasivaikščiojimus. Apskritai, prasidėjus pandemijai, dar labiau pamilau gamtą ir į ją sugrįžau, vėl prisiminiau ryšį su žeme, aplinka. Taigi, gamtoje stengiuosi praleisti kuo daugiau laiko. Taip pat daug laiko skiriu sąmoningumui, stengiuosi save pažinti ir tobulėti“, – vardija Emilijana.

Panašių pabėgimo būdų turi ir Justė Kraujelytė – ji patikina, kad nuo muzikos pavargsta itin retai, tad ir pabėgimų ilgai ieškoti nereikia. Padeda tyla, gamta arba susitikimai su draugais ir bendravimas.

O kai nuo muzikos pavargsta Cosmic Bride pasivadinusi Natalija Chareckaja, jai padeda kitos meno rūšys. Atlikėjai patinka stebėti šokėjų pasirodymus ar eiti į muziejus.

Menas gelbsti ir Viktoriją Kajokaitę, tiesa, jai fotografija yra tokia pat svarbi, kaip ir muzika. „Tai – mano plaučiai, abi šios veiklos man suteikia prasmę – jomis užsiimdama jaučiu, kad esu gyvas žmogus“, – sako ji.

Taigi, viena veikla padeda atsipūsti nuo kitos, o dar daugiau įvairovės įneša tapyba, pasivažinėjimai automobiliu, žiūrėjimas į žvaigždes... „Dalykai, kurie padeda suvokti, kad žmogus tėra trupinėlis, o visko aplink yra tiek daug, man padeda atsipalaiduoti“, – priduria atlikėja.

Buitiški ir kasdieniški dalykai – geriausias poilsis ir „Oueens of Roses“ narei Akvilei. „Mes su Giedre po koncertų norime pabūti tyloje, bet Monika vis bando įjungti kokią nors dainą. Man reikia tylos, bet svarbiausias dalykas vis tik yra geras miegas – gerai išsimiegojusi galiu kibti į darbus“, – atskleidžia ji, o Giedrė patikina labiausiai pailsinti tyloje ir savo namuose, nors pastaruoju metu čia taip pat ne visada būna tylu – čia krykštauja maža dukrelė.

Trečioji grupės narė prisipažino, kad be skambesio išbūti sunku, vis tik valandą prieš miegą ji stengiasi viską išjungti ar bent jau įsijungti ramią, meditacinę muziką.

Kitiems geriausia atsvara po muzikinės veiklos – sportas ir aktyvi veikla. Gabrielė Senkevičiūtė-Gabrea tikina, kad muzikos ji galėtų klausytis kiaurą parą, atitrūkti reikia nebent nuo kūrybos: „Tada bėgioju, sportuoju, skaitau, einu susitikti su draugais. Geriausias pabėgimas – kelionė. Tiesa, praėję metai buvo darbingi, tad trūko atostogų, galbūt šiemet pavyks.“

Su Gabrea taip pat dirbantis „Moosu X“ duetas – Justas Kulikauskas ir Aurimas Galvelis, pristatantys ir savo kūrybos dainą, taip pat sako, kad sportas ir aktyvus laisvalaikis geriausiai pravėdina mintis nuo kūrybos, o Aurimas dar priduria, kad mielai atsipalaiduoja žiūrėdamas filmus ar žaisdamas kompiuterinius žaidimus.

Panašius pomėgius vardija ir pusbrolių Tito ir Beno duetas. Titas sako, kad jis 90 proc. savo laiko praleidžia studijoje, tad mažai laiko lieka kam nors kitam, tačiau jei tik jo lieka, jis žiūri serialus ar skaito. Tiesa, jis sako, kad meluoja žmonės, sakantys, jog nuo muzikos pavargti neįmanoma.

„Iš studijos su Benu dažniausiai važiuojame išjungę muziką ir tylėdami“, – juokiasi jis. O štai Benas teigia, kad jam patinka ne tik knygos ar filmai, bet ir meditacija, mankštos, domėjimasis įvairiais dalykais bei viskas, kas padeda augti ir tobulėti asmenybei.

„Clockwork Creep“ vokalistas Paulius sako, kad nuo muzikos pavargsta nebent kiti grupės nariai – muzikos mokantis ir įvairiais instrumentais grojantis Kęstas ar kompoziciją studijuojanti Ieva.

Pauliui ir Tomui muzika yra ne pagrindinė veikla, o poilsis. „Esu architektas, dirbu vienoje įmonėje, taip pat dėstau Vilniaus dailės akademijoje. Dirbu tam, kad galėčiau muzikuoti“, – šypsosi Paulius.

Tiesa, kol kas nė vienas iš dalyvių poilsiui nuo muzikos laiko neturi – visas jų dėmesys ir jėgos sutelkti į nacionalinę atranką. Taip pat ir Justino Stanislovaičio – „Justin 3“, pasirodysiančio su atlikėja, pasivadinusia nanaart. Jų pasirodymą išvysime antroje atrankos laidoje. „Jei prisibelsime į jūsų širdis, atidarykite duris“, – sako duetas, nes visiems dalyviams bus labai reikalingas žiūrovų palaikymas.

Ką antros laidos dalyviai paruošė šių metų atrankai, žiūrovai galės išvysti jau šį šeštadienį nuo 21 val. per LRT TELEVIZIJĄ.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt